banner25

Başakşehirli izciler hijyen eğitimi aldı

Şamlar Tabiat Parkı’nda bulunan Başakşehir Belediyesi’nin İzcilik tesislerinde gerçekleşen Hijyen eğitiminde çocuklara sağlıklı beslenme, kişisel hijyen, ağız ve diş sağlığı konuları anlatıldı. İzcilere eğitimin sonunda hijyen seti hediye edildi.

Başakşehirli izciler hijyen eğitimi aldı
 Hijyen eğitimi Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekim Ataner Bozkurtlar ve Gıda Mühendisi Muhammed Ali Göktaş tarafından verildi. İzcilik Kampı’na katılan her guruba verilen eğitimler açık havada gerçekleştiriliyor. Eğitimlerde öğrencilerin soruları da Sağlık İşleri personeli tarafından cevaplandırılıyor. Teorik eğitimlerin sonunda öğrencilere doğru el yıkama, diş fırçalama teknikleri de uygulamalı olarak gösteriliyor.

 
Başakşehir Times Haber Merkezi


‘Kahvaltı günlük hayatınızda ki başarınızı belirler’


Kişisel hijyenin önemine değinen Gıda Mühendisi Muhammed Ali Göktaş eğitimde, “Sıcak havalarda daha sık banyo yapmamız gerekiyor. El ve ayak tırnaklarımız için ayrı tırnak makası kullanmalıyız. Ellerimizde yıkamamız gereken dört noktayı parmak araları, başparmaklar, tırnak uçları, bilekleri atlamadan yıkamalıyız. Kişisel bakım ürünlerinin sadece bizim kullandığımız ürünler olmalıdır. Dişlerimizi iki kez fırçalamamız gerekiyor. Tüm bunların yanında sağlıklı beslenmemiz gerekiyor. Kahvaltı günlük hayatınızda ki başarınızı belirler. Yağlı ürünler yerine evde hazırlanan ürünler tüketmelisiniz. Seyyar satıcılardan ürün almamalıyız. Çikolata ve şekerlemeleri yemeklerden sonra tüketmeye dikkat etmeliyiz. Gıda ürünü alırken de son tüketim tarihlerine dikkat etmeliyiz.”

 

Hijyen eğitimin sonunda izcilere kişisel bakım ürünlerinin yer aldığı hijyen seti hediye edildi.


İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34