banner25

Şahintepe Sokak iftarında buluştu

Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Sokak iftarlarının beşincisi Şahintepe’de kuruldu.

Şahintepe Sokak iftarında buluştu
 Ramazan ayı boyunca ilçe Mahallelerinde kurulan Sokak iftarları devam ediyor. Ramazan ayının 14. Günü Şahintepe’de düzenlenen sokak iftarına ev sahibi olarak Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları; Yasin Kartoğlu, Murat Şahin, Haluk Dikbaş, Bedri Sinan Gül ve Meclis Üyeleri katıldı.
 
Yaklaşık 3.500 kişinin katılımı ile gerçekleşen sokak iftarı dualar ile açıldı. Mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma gerçekleştiren Başkan Uysal, bölgeye Kapalı Pazar yapılacağı müjdesi verdi.
 
‘Şahintepe’ye Kapalı Pazar’

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Dostlukların geliştirildiği bu ayda sokak iftarı ile Ramazan’ın bereketini paylaşalım istedik. Ramazan ayında başlayan samimiyet diğer aylarda da devam eder. Şahintepe’de belediye olarak güzel şeyler yaptık. Mahallemizde alt yapıyı tamamladık. İfrazlarla ilgili davalar vardı, kısa sürede onları da aşmış olacağız. Vatandaşlarımız kapalı pazar isteklerini bizlere dile getiriyorlar. Bizler de belediye olarak sokak pazarı yerine kapalı pazar yapmak istiyoruz. Bahçeşehir’deki kapalı pazar yerinden sökülen malzemelerle burada bir Kapalı Pazar yeri kuracağız. Eğer Kanal İstanbul nedeni ile pazarımız iptal olursa da söküp başka bir yere taşıyacağız” dedi.
 
‘Başkanımız ile iftar açmak çok güzel’

Şahintepe Sokak iftarına katılan mahalle sakinleri düşüncelerini şu şekilde dile getirdi;
 
Osman Medik: “1995 yılından bu yana Şahintepe’de oturuyorum. Daha öncede sokak iftarına katılmıştım. Komşularımız ve ailemiz ile sokakta iftar yapmak çok güzel.”
 
Sati Akbulut: “7 senedir Şahintepe’de oturuyorum. Akrabalarım ve komşularım ile birlikte iftar yapacağız. Toplumla birlikte Başkanımız ile birlikte iftar açmak çok güzel.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahrettin tigu
Fahrettin tigu - 5 yıl Önce

Hepsi tiyatro

SIRADAKİ HABER

banner34