banner25

CHP’den Şahintepe Çıkarması

Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe Başkanlığı yürüttüğü yerel seçim çalışmasına Şahintepe’de Seçim Koordinasyon merkezini açarak Şahintepelilerle buluştu.

CHP’den Şahintepe Çıkarması
Şahintepe’de açılışı yapılan seçim koordinasyon merkezine vatandaşlar tarafından büyük ilgi sağlandı.

Başakşehir Times Haber Merkezi 

Seçim Koordinasyon merkezi açılışına; CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Aksu, Bektaş Davutoğlu, Önceki Dönem Millet Vekili Rıdvan Budak, Eski CHP Başakşehir İlçe Başkanı ve Başakşehir Belediyesi Aday Adayı Özgür Karabat’ın yanı sıra Partililer, Aday Adayı İsmail Çiçin, Ahmet Fethi Oral ve birçok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Umut Oran, Başakşehir’lilere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun selamlarını getirdiğini kaydederek, Şahintepe ve Güvercintepe'nin, Başakşehir ilçe olduğundan beri geldikleri bir yer olduğunu söyledi.

Oran konuşmasının devamında "Ulaşım inanılır gibi değil. Tam anlamıyla bir trafik çilesi var. Süleyman Çelebi, trafikten usanmış yürüyerek geliyordu. Siz hem bir şehir yapacaksınız, 300 bin nüfusu buraya toplayacaksınız, konut, toplu konut diyeceksiniz ama yol sorununu çözmeyeceksiniz, böyle bir belediyecilik anlayışı olamaz. Burada hala konut sorunu, güvenli konut sorunu çözülememiş durumda. CHP, Başakşehir Belediyesi'ni aldığı zaman ulaşım ve konut sorunu kalmayacak. Buradaki vatandaşlarımıza kat mülkiyeti tapusu verilecek."

Bir Önceki seçimde Başakşehir ilçe teşkilatının çok iyi çalıştığını, o seçimleri kıl payı kaçırdıklarını ifade ederek, "Bu seçimleri kaçırmayacağız. Biz bu sefer yüzde 40'ların üzerine çıkacağız, AKP de yüzde 30'ların altına inecek. Bu konuda Şahintepelilere, Başakşehirlilere güveniyoruz.’’  Yerel seçimlere 164 gün kaldı ve akabinde Cumhurbaşkanlığı seçimi, hemen ardından da genel seçimlerin yapılacak.

Umut Oran; "1.5 yılda 3 seçim var. AKP paramparça durumda. Türkiye'yi, İstanbul'u yönetemeyecek durumda. Trafik sorunu diyoruz. Köprülere asmışlar, 'Başakşehir'den Taksim'e metro 46 dakika' diye. İnsan ancak buna gülebilir. 46 dakikada Metro Başakşehir'den Taksim'e gidecekse hiç gitmesin. 11 yıldır 22 kilometre yol yapamamış. Hala sorunu çözememiş. Dalga geçer gibi de ilan etmişler. 46 dakikada bir şehirden bir başkasına gidiliyor."

Oran’ın konuşmasından sonra kısa bir konuşma gerçekleştiren Cumhuriyet Halk Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Kazım Özeren; ‘’Açılışı yapılan koordinasyon merkezinin partimize kazandırılmasında çok önemli katkıları geçen ve yoğun gayretler sarf eden, Eski İlçe Başkanımız ve Aday Adayımız Özgür Karabat ve Sayın Bektaş Ulusan başta olmak üzere, destek veren tüm partili arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Artık herşey bize bağlı.’’ Dedi.

Kazım Özeren’in konuşması esnasında bir grup partili ve vatandaş Eski CHP Başakşehir İlçe Başkanı ve şimdiki Aday Adayı Özgür Karabat’ın lehine sloganlar atarak adaylarını desteklediler.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34