banner32

MEMEDER 8. Yaşını kutladı

Meme Sağlığı Merkezi (MEMEDER) 8. Kuruluş yıldönümünü düzenlenen bir programla kutladı.

MEMEDER 8. Yaşını kutladı
2007 yılında Başakşehir’de Sivil Toplum Kuruluşu olarak faaliyet göstermeye başlayan Memeder’in kuruluş yıldönümü Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.

Başakşehir Times Haber Merkezi 

 

Memeder’in kuruluş yıl dönümü organizasyonuna Müsteşar Eyüp Gümüş, Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Memeder kurucusu, onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, Başakşehir İlçe Sağlık Müdürü Doğan Ünsal, Derneğin yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar  katıldı.

 

’10 bin kadını taradık, erken tanı koyduk’

 

Memeder 8. Kuruluş yıldönümü organizasyonu kahvaltı ile başladı. Kahvaltı sonrasında düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Memeder’in Kurucusu, Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen derneğin çalışmalarını anlattı, “Memeder bilimsel bir sivil toplum kuruluşudur. Bu kuruluş 10 bine yakın kadını tarayarak 85 erken tanı koymuştur. Bu başarımızda bize katkıları olan Başakşehir Belediyesi Başkanımıza çok teşekkür ediyorum”

 

Programda söz alan Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin ise, “Mahrem sayarak ihmal ettiğimiz sonrasında büyük bedellere malolan bu konuda göstermiş oldukları için derneğimizi kutluyorum. İnşallah uzun yıllar başarılarını devam ettirirler. Eşimle birlikte bizde derneğin üyesi olduk. Üye olduğum dördüncü dernektir. Bizlerde kaymakamlık olarak konuyu değerlendirerek daha dez avantajlı kesime yönelik bir çalışmayı derneğimizle yapmak istiyoruz” dedi.

 

‘Kansere erken tanı koymalıyız’

 

Müsteşar Eyüp Gümüş, yaptığı selamlama konuşmasında “Memeder çok önemli bir dernek. Türkiye’de sağlık alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarımız çok önemli vazifeler gerçekleştirmektedirler. Bu vazifelerin başında da algı yönetimi, bilinç oluşturulması, okur yazarlığın artırılması gibi çalışmalar yer alıyor. Kişilerin kendi sağlıklarını koruması bizimde bakanlık olarak öncelik verdiğimiz konulardandır. Herkes kendi doktoru olmalı. Kadınlarda meme kanseri birinci sırada yer alıyor. Bizim kanserle mücadele etmemiz gerekiyor. Eğer biz kanseri erken yakalarsak yüzde yüz ömürlerine ömür katmış oluyoruz. Biz kanseri erken yakalamalıyız. Tanı merkezlerini mahallelere taşımaya çalışıyoruz. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığını kurduk. Harward Üniversitesi ile imzaladığımız bir protokolle Sağlık Bakanlığımız ortak çalışmalar yapacak. Kişiye özel kanser tedavisi başlıklı Onkogen protokolünü imzaladık. Bununla birlikte genetik araştırma merkezleri kuracağız” dedi.

 

Ak Parti Kurucular kurulu Üyesi Serap Yaşar ve Ak Parti İstanbul 3. Bölge öilletvekili Adayı Tülay Kaynarca yaptıkları selamlama konuşmalarında derneğin çalışmalarını ve kuruluş yıldönümünü tebrik etti.

 

Kuruluş yıldönümü programı sunumlarla son buldu.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34