banner25

BAKMER söyleşileri yaz dönemi eğitimleri

Medipol Mega Üniversite Hastanesi işbirliğiyle düzenlenen söyleşilerde Menopoz ve tedavi yöntemleri konuşuldu. Opr. Dr. Tuba Nadide Yılmaz’ın sunumuyla gerçekleşen söyleşide menopoz dönemiyle ilgili tüm merak edilenler cevap buldu.

BAKMER söyleşileri yaz dönemi eğitimleri
    Menepoz nedir, ne zaman girilir, etkileyen faktörler nelerdir, ortaya çıkan değişiklikler ve bu dönemi rahat geçirmek için neler yapmak gerektiği üzerinde duran Opr. Dr. Tuba Nadide Yılmaz önemli bilgiler paylaştı. 40-55 arası yaşın menopozda en kritik dönem olduğunu belirten Yılmaz,” 40 yaşın altı erken,55 yaşın üzeri ise geç menopoz olarak kabul edilmektedir. Menopoz bir anda ortaya çıkan bir durum değildir. Bu süreç yavaş yavaş ilerlemektedir. Kalıtım, beslenme, sigara, ameliyatlar, ırk, sosyoekonomik düzen gibi birçok faktör bu süreci etkilemektedir. Menopoz dönemi belirtileri sadece bir ay sürebileceği gibi yıllarca da devam edebilir” şeklinde konuştu.

 

Eğitimler ara vermeden devam edecek


     BAKMER, yaz döneminde de düzenlenen eğitimlerle kadınların cazibe merkezi olmaya devam edecek. Şeker ve tansiyon hastaları için tavsiyelerin konuşulacağı seminerlerden yaz aylarında dengeli beslenmeye kadar birçok konuda eğitimler Ağustos ayı BAKMER söyleşilerinde olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35