banner29

Rabbim Ülkemizi Korusun

Ey halkım neden birbirinizi öldürüyorsunuz ? 

Son günlerde gere sosyal medyada gerekse de diğer  bir çok mecrada görünmeyen bir el ülkemizde Kürt ve Türk kavgası çıkararak yıllardır  birlikte yaşamış iki milletini kanlı bıçaklı yapma senaryosu hayata geçirildi.

Sosyal medyada KLAVYE kahramanlığı yapan bazı zatlar aklı sıra Türkiye Kürtlerinin sahip olduğu bazı hakları öne sürerek işte bu haklar Suriye ve  İran Kürtlerinde yok denilerek aklı sıra Türkiye Kürtlerine aba altında sopa göstermeye kalkmaları kabul edilebilir değil.

İşte sana şunu verdim,bunu verdim ama toprak vermem denilerek aklı sıra senin sahip olduğun bazı demokratik kazanımlar senin hakkın değil ama ben sana bunları tanıdım sende haddini bil oturduğun yerde otur demek hakaretin en büyüğüdür.

Kürtler bu ülkede azınlık değil kurucu iradedir bu böyle bilinsin

Hiçbir kimse paylaşımlarında Türkiye’de yaşayan Kürtlerin şuyu var buyu var demesin. Kürtler  sahip olduğu her şeyi başkasının  lütfu ve bağışı ile değil kendi emek ve çalışması ile sahip olmuştur.

Kim olursa olsun Allah’ın verdiği canı ancak Allah alır

Hiçbir insan diğer bir insanın canını alamaz.  Bugün bakıyorsun hiç hak etmedikleri şekilde bu memleketin çocukları birbirini öldürüyor.  Ç:ok kısa bir sür4 önce yaşanan tablo manidardı.Ayşe teyzemin 3 oğlundan birisi Polis,birisi asker diğeri PYD safında IŞID’a karşı savaşırken hayatını kaybediyor. Bu anne evlatları arasında ayrım yapabilir mi ?

Gün gelecek bugün bu kanı durdurmayanlar pişman olacak 

Bu memleketin çocukları birbirini öldürmesin diyorum. Bakıyorum  öyle paylaşımlar yapılıyor ki  insanlığımdan utanıyorum. Bu kirli savaş artık son bulsun. 

Güvercintepe’de işyerlerinin camları kırılmasın ve insanlarımız huzur ve barış içinde yaşasın demek neden bu kadar zor geliyor insanımıza anlamak mümkün değil. 

Şiddet şiddeti doğurur. İnsani ve İslami olmayan bütün yanlış işlere karşı dik bir duruş sergilemenin zamanı. 
Hadi tarafları barışa zorlayacak çalışmalar yapalım.


Başakşehir Times / Hüseyin ÇETİNER 
YORUM EKLE

banner34

banner35