banner29

Mevlüt Uysal barışa vesile olan bayramı da heba etti

Mevlüt Uysal’ın da Kurban Bayramı için namaz  kıldığı 4.Etap Tunahan camisinde vaaz veren vaiz efendi hutbe konusunu özellikle bayramlar kin ve nefretin bırakıldığı  barış ve kardeşliğin hakim olduğu günler olduğunu vurgulayarak Müslüman Müslümana’a üç günden faza küs kalmaz dedi.

Bu vaazı dinleyen birisi olarak daha önce 6 Şubat 2012’de Gazetemizin 5.kuruluş yıl dönümü ve 6 Şubat 2013’de kutladığımız 6. Kuruluş yıl dönümü törenlerimiz için kendi ellerimle bir zeytin dalı olması nedeni ile Sayın başkan’a davetiyemizi  özel kalem müdürlüğüne takdim etmiştim.

Başkan kendisine iki kez uzatılan zeytin dalını red ederek uzatılan dostluk elini havada bırakarak sevgi,barış ve kardeşliğe şans vermedi. Doğrusu bu sene vaiz efendiyi dinleyip bize karşı yaptığı hata,yanlış ve kaba davranışlarından dolayı özür dileyebileceği umudunu taşımıştım. Ama Dört gün süren kurban bayramı bittiği halde sayın başkan demek ki yaptığı kalp karmaları ve hakaretleri halen savunuyor.
Başkan  bu kaba davranışları sadece bu satırların yazarı olarak bana karşı değil;

Güvercintepe Mahalle muhtarı İbrahim Dinç’e

Kira Kontratı devam ettiği halde halı sahasını yıktırdığı
Salim Irmak’a 

Başkan olması adına ilçe teşkilat başkanlığı  görevinden istifa ederek canla başla çalıştığı halde hiçbir açıklama yapmaya gereği duymadığı Mehmet Şahin’e

Eski Başkan yardımcısı Şenol Ercan’a

Eski Zabıta Müdürü Mustala Arslan’a

Sayın Uysal,2009 seçiminde SKM başkanı olan Ahmet Akın şimdi nerede ?

Sizin Belediye başkanı olmanız için gece gündüz çalışan kurucu ilçe başkanı ile ne zamandan beri yüz yüze gelmiyorsunuz ?

29 Mart 2009 da Ak Parti’de Başakşehir belediye başkan aday adayı olan 19 kişinin bir kez bile olsa halini hatırını sordunuz mu ?  

Sürgüne gönderip çalıştıracak iş vermediği halde maaş ödediği 40’a yakın personel’e 
Kısaca burada siz sayın okurlarımın vaktini almak istemedğim için binlerce kalbini kırdığı insan’a  yaptığı zulüm ve haksızlık için deseydi ki ben de bir beşerim şaştım ve haksızlık yaptım.İlk önce aktif görevden  pasif göreve aldığım 40’a yakın personelimi eski yerlerine iade ettim.

Hakkını yediğim ve kalbini kırdığım şu ve  bu insanlardan özür dilerim deseydi her ne kadar bu davranışı yaptığı bütün hata ve kusurlarını bağışlamaya yetmeseydi de mağdur olan bütün insanların biraz rahatlamasını sağlayabilirdim.

Bunları yazarken ne ben nede isimlerini verdiğim kişilerin Mevlüt Uysal’ın  merhametine ihtşyacı yok.Ama Uysal’un haksızlığa uğrayan kişilerden bayram nedeni ile helallik almaya ihtiyacı % 100 vardı yapmadı.
Bu yanlış davranışın büyük HİSSEDARLARIN’dan birisi de belediyede danışmanlık ücreti aldığı halde başkan’a “Emri Bil Maruf Nehyi Anil Münker”(Yani iyiliği emredip kötülükten alıkoyma) vazifesini yapmadığı için Ömer Döngeloğlu’ dur. Görevini layıkı ile yapmadığı için de maaşı kesinlikle kendine helal değildir.

Döngeloğlu
başkalarına ekran başında ahkam keserken danışmanı olduğu belediye başkanına bir gün sayın başkan mahalle muhtarının da sizinde birinci amacınız sizi seçen halka hizmet etmektir. Siz Makam ve mevki olarak mahalle muhtarınızı kucaklamanız gerekirken neden onunla hep kavga ediyorsunuz.

Muhtar benim imarımı çöz, Ağaoğlu’nun yüksek gerilimi bir günde çözüme kavuşturdunuz benim mahallemde 3.000 hane 20 yıldır bu sorunu yaşıyor ben bu sorunun çözümü için TEİAŞ ve İBB ile görüşüp sorunu çözme aşamasına getirmişken başkan Uysal buna engel oldu diyor bu konuda halka ya muhtar yalan söylüyor deyin yada bu sorunu çözmek için bir çaba sarf edin demeniz gerekmez miydi sayın Ömer Döngeloğlu hocam ? 

Aslında Mevlüt Uysal’ın beşeri münasebetler konusunda çok sorunlu bir başkan olduğu ile alakalı 500 sayfalık bir eser kaleme almak için yeterli malzeme var ama buna harcayacak vaktim ve param olmadığı için bu konuyu burada kesmek isterim.

Bürütüslere kısa bir not 

Ey Bürütüs taifesi sizler benim ne kadar sabırlı ve adaletli  olduğumu bilmeden arkamdan bol keseden atıp tutacağınıza bir saatlik vaktinizi ayırarak beni sayın Uysal ile alakalı buralara kadar getiren süreci dinleyin. Eğer en fazla bir saat beni dinledikten sonra bana siz  haksızsınız  sayın başkan haklı der iseniz başkan dan özür diler helallik istemeye hazırım.

Bu notu sadece Mevlüt başkan’a şirin görünmek ve yağ yakmak isteyen bazı zevatın benim hakkımda ileri geri konuştuklarını duyduğum için yazma gereği duydum. Bilmeden konuşmak size hat hata yaptırır bürütüs kardeşler.

Mevlüt Uysal hangi özelliğinden dolayı aday olacak ?

Başakşehir’de yaşayan bir seçmen olarak Belediye başkanımıza oy vermek için bana tek bir neden sayamaz. Ak Parti için Hapis cezası dahil maddi ve manevi bedeller ödeyen birisi sayın başkan hakkında böyle düşünüyorsa sıradan bir seçmen neler düşünmez. 

Ak Parti Başakşehir ilçe yöneticileri  bugün belediye başkanına karşı bir isyan hareketi başlatmıyorlarsa bunun üç nedeni var;

1.Neden Başbakan’ın cansiperane çalışmalarına karşın  Ak Parti’ye zarar vermek   
   istememelerindedir.

2.Neden kendileri veya yakınlarının Belediye’de ve Başkan’ın etki edebileceği başka 
    yerlerde çalışıyor olmaları gösterilebilir.

3.Neden nasılsa başkan yeni dönemde aday gösterilemeyecektir. Kısa bir süre sonra      
    seçime gideceğimiz için gereksiz  yere bir isyan hareketi başlatmayalım düşüncesinden 
    dolayı şu an sabır ve bekle gör politikası uyguladıklarını biliyorum.

Başkan aday yapılırsa işte o zaman siz görün gümbürtüyü 

Ak Parti’ye hiçbir artı oy kazandırmayan ilçe Belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın yeniden aday yapılması eşyanın tabiatına aykırı olsa da bu risk her zaman var.

Başkanın Ak Parti’ye zararı olduğu zaten  29 Mart 2009 seçimlerinde oylar sayılırken ortaya çıkmıştı.
Çünkü Ak Parti İBB de % 44 oy aldığı  halde Mevlü Uysal ile girdiği seçimde Başakşehir’de ancak  % 38 oy alarak 7.200 oy farkı ile CHP’ye karşı seçimi zar zor kazanmıştı. 

Ak Parti Üst düzey yönetiminin Matematik ve istatistik konularını çok iyi bildiklerinden şüphem yok. 
Mevlüt Uysal Başakşehir halkına hakaret etmediği bir dönmede bile % 6 daha düşük oy aldığı halde bu seçim aday yapılırsa alacağı Oy % 29’u aşamaz.

Kamu adına yayıncılık yapan bir basın kurumu olarak bu güne kadar Başakşehir halkının sorduğu yüzlerce soruyu başkan’a sorduk. Normal  bir mantık ile başkan veya basın danışmanının halkın cevabını beklediği sorularımıza  teker teker cevap vermesi kendi yararına olmaz mıydı ? El cevap elbette ki olurdu ama ne yazık ki dört yıldır sorduğumuz hiç bir sorumuza cevap alabilmiş değiliz. 

Peki sayın başkan Gazeteleri,haber portalları, WEB tv si olan bir yayın gurubunun sorularına  basın danışmanızın cevap vermesi vazifesi değil midir ? 

Uzun sözün kısası sayın Uysal’a üç soru sorarak bu yazımı noktalamak isterim ;
Siz hangi çalışmalarınız ile yeniden aday yapılacağınızı düşünüyorsunuz ? 

Siz Başbakan Erdoğan yerinde olsamnız sizin evsafınızdaki bir adaya yeniden 5 yıl devam edelim der misiniz ? 

Başkanlık döneminizde kalbini kırdığınız insanlardan özür dilemeyi ve hellallik  almayı düşünür müsünüz ?

Bakalım Uysal yine eskisi gibi sorularımızı duymamazlıktan mı gelecek yoksa artık cevap vermenin vakti geldi mi diyerek cevap verecek mi ? 
Başakşehir Times /   Hüseyin Çetiner    19 Ekim 20013
YORUM EKLE

banner34

banner35