banner29

Mehmedim sakın uyum içindeyiz deme !...

Başkanın tasarrufu martavalına inanmamızı beklemeyiniz...
 
Başakşehir Belediye başkan yardımcısı Mehmet Şahin kardeşimi sever sayarım.  Günahıyla sevabıyla hemen hemen 3.5 yıl başkan yardımcısı olarak görev yaptı.
 
Bu süre zarfında iyi işleri de oldu kötü işleri de. Hacca giderken bir çok kişiden helallik istediğini biliyorum. 
Ama uzun süre yardımcılığını yaptığı Mevlüt Uysal’ın halka karşı yaptığı kalp kırmalarda Şahin’in de dahli vardır. Çünkü o hatalar yapılırken Şahin’de yapılan iyi ve kötü işlere ortaktı.
 
Daha önce defalarca yazdığım üzere Uysal bana da cami içinde hoş olmayan bir davranış sergilemişti. Bu durumu başkan yardımcısı Mehmet Şahin’ de biliyordu. Bu olayda benim de hakkımın kendilerine geçtiğini bilmesi gerekir. Aradan geçen uzun süreye rağmen helallik almamasını bir eksiklik olarak görüyorum. 
 
Bu ayrılık da normal bir süreç
 
Belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın başkan yardımcısını değiştirmesi dünyanın sonu değil. Bu işlem diğer bir çok belediye de de oluyor ve de olacak da.
 
Buraya kadar her şey normal. Mehmet Şahin’e sorarsanız resmi olarak başkanın tasarrufudur ben bundan sonra görevime meclis üyesi olarak devam edeceğim diyecektir. Ama özel sohbetlerde ve kendi vicdanında böyle demediğini biliyorum.
 
Hacısın artık süreci adil ve olduğu gibi anlat ve helallik al kardeşim
 
Başkanın tasarrufudur klasik lafını geçelim hacım. 12 yaşından beri siyasi hareketlerin içinde olan bir kişi olarak  bu sözle tatmin olmayacağımı bilirsin.  Zaten sende bunu söylerken inanarak değil makamdan uzaklaştım bari önceki patronumu kötüleyip kendimi yıpratmayaım diyorsun ama olayı olduğu gibi anlatarak neler yaşandığını bilmemizi sağlaman hem İslami,hem insani hem de siyasi ahlak gereği uygun olanı değil mi ? Size başkanı kötüleyin,kızın diyende yok sadece hakkı ayağa kaldırmak için doğru olanı söyleyin diyoruz. Yarın iş işten geçtikten sonra süreci anlatsan da artık bir kıymeti harbiyesi olmayacağını bilmeni isterim. Her şey zamanında diye bir söz var çünkü.
 
Sadece bu soruların cevabı verin bize yeter;
 
1-Mevlüt Uysal ile ilk kez ne zaman ve hangi olay ile ayrı düştünüz ?
 
2-Tokatlı olmanız ve Ak Parti teşkilatı içinde sevilmeniz nedeni ile başkan sizi kendisine
    rakip görmüş olabilir mi ?
 
3-AK Parti ilçe kongresinde 40 dolayında delegenin Mevlüt Uysal’ın ismini çizmesinden
    sonra size karşı soğuk durduğu iddiaları doğrumu ?
 
4-Mevlüt Uysal’ın gazetelerimize karşı uyguladığı antidemokratik hareketleri için bu doğru
   değil dediniz mi ?
 
5-Bugün sade bir meclis üyesi olarak sizi hakem tayin etsek başkan ile olan sürecimizde hata
    kimdedir sizce dersek ne dersiniz ?
 
6-Ne zaman Başkan ile yaşadığınız süreci anlatmayı düşünüyorsunuz ?
 
7-Sizce başkan’ın 3.5 yılda yaptığı 4 tane hata yazın dersek hangilerini yazarsınız ?
 
Sayın meclis üyem kadıya mahkeme mülk değil. Zaten seneye seçim olacak muhtemelen kadrolar da değişecek.
 
Ama adalet,insan hakları,doğru karar verebilmek gibi hasletler her iki dünyada da insan ile birlikte olacaktır.
 
Benim gibi Ak Parti için hapis cezası almış bir kişinin kalbini kazanmak zor muydu sizce ? Sizden iş,aş ve ihale istemedim. Sadece kalplere hitap edecek çalışma yapmanız istedim.

Siz bizden istifade etmeyi düşünmediniz ama kıymetimizi bilenler çok
 
Bakınız 29 Mart 2009’dan önce CHP ilçe başkanı Sayın Özgür Karabat’ı hiç tanımıyordum. Ama başkan basın’a karşı o kadar adil ve doğru davranışlar yaptı ki bizde başkan ve partisinin her türlü çalışmasını haberlerimiz ve yazılarımızla kamuoyuna duyurduk.
 
İster beğenin ister beğenmeyin ama bugün Başakşehir’in en eski ve en istikrarlı 2 gazetesini neşreden birisi olarak siz hiçbir zaman bizim imkanlarımızdan yararlanmayı düşünmediniz.
 
İmkanlarımızdan yararlanmayı düşünmek bir yana geçen 3.5 yıllık sürede bize bir ÇAY dahi ısmarlamayı çok gördünüz.Siz bir çayı çok görürken başka insanlar bizi el üstünde tuttu.
 
Basın ile hiç gereği yok iken kavga eden bir belediye başkanı ve yönetimini anlamak sizce de çok mantıksız değil mi ?
 
Başbakan’ın yaptığı bir çok konuşma da belediye başkanlarına sokakları ve caddeleri altından yapsanız bile insanların kalbini yapmadıktan sonra yaptığınız çalışmaların hiçbir anlamı yoktur dediği halde sizin de 3.5 yılda yapılan olumlu ve olumsuz işlere ortak olduğunuzu düşündüğümüz zaman sizden de kul hakkı olarak alacaklı olduğumu düşünüyorum.
 
Neyse sayın meclis üyem olan oldu geçen geçti biz bundan sonrasına bakalım ….
 
Vicdanınız ile hareket ederek 29 Mart 2009’dan görevden alındığınız güne kadar geçen süreci adil bir şekilde anlatırsanız size olan tüm halklarımı helal ederim. Anlatmazsanız da yapacak bir şey yok. Ama hakkı saklamanın mesuliyetini siz benden daha iyi biliyorsunuz.
 
Rabbim haccınızı dergahı uluhiyetinde kabul etsin inşallah.
 
Başakşehir Times / Hüseyin ÇETİNER 25 Ekim 2012
 
 
YORUM EKLE

banner34

banner35