banner32

Mini Mini birler “Okuma Bayramı“ yaptılar

Bahçeşehir Boğazköy İlköğretim Okulu 1-C sınıfı öğrencileri 25 Mayıs Cuma günü okulun konferans salonunda “OKUMA BAYRAMI” etkinliği adıyla tiyatro ve rond gösterisi yaptılar

Mini Mini birler “Okuma Bayramı“ yaptılar
Sınıf Öğretmeni Işıl Yanar ve Tiyatro Eğitmeni Suat Hoca ile birlikte hazırladıkları gösterinin çalışmaları 3 ay sürdü. Her Cumartesi günü saat 11:00 ila 13:00 arasında hafta sonu tatillerinden ödün vererek büyük bir özveriyle hazırladıkları gösteri dünya çocuklarından barış mesajları adıyla iki farklı ülke çocuğu canlandırılarak başladı.

Başakşehir Times Haber Merkezi


Beş skeç ve bir rond gösterisinin sahnelenmesinin ardından tüm öğrenciler sahnede izleyicileri birlikte selamladılar. Miniklerin heyecanı yanında velilerin heyecanı da görülmeye değerdi.
 
İzleyicilerin büyük beğenisini alan gösteride öğrencilerin her biri kendi rolünü o denli başarılı sahnelediler ki Okul Müdürü İsmail Başaran Kurt çocuklara okuma belgelerini vermek üzere sahneye çıktığında şaşkınlığını dile getirmekten kendini alamadı.

200 kişilik salonun dolu olması hatta ayakta da izleyicilerin olması Okul Müdürü İsmail Başaran Kurt’ u ve Sınıf Öğretmeni Işıl Yanar’ ı ayrıca mutlu etti.

Okulun tüm öğretmen ve personel kadrosunun da katıldığı programda çocuklara okuma belgeleri okul öğretmenleri tarafından ayrı ayrı verildi.

Sınıf Öğretmeni Işıl Yanar yaptığı konuşmada; verdikleri emek ve özveri için öğrencilerine, her hafta sonu bıkmadan usanmadan çocuklarını okula provalara getirdikleri için velilere, gönüllü verdiği eğitim ve emek için Suat Hoca’ya ve gösterinin gizli kahramanları olarak nitelendirdiği sahne arkası görevleri ve sunuculuk görevlerini yapan eski öğrencilerine ayrı ayrı teşekkür etti.
İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35