banner25

Kültür-Sanatın Tüm Renkleri Başakşehir'de

Yaptığı radyo programları ile geniş bir dinleyici kitlesine sahip olan Saliha Erdim; "Sadakatin ve Sevginin Simgesi Hz. Hatice" başlıklı bir söyleşiyle Başakşehirli sevenlerinin karşısındaydı.

Kültür-Sanatın Tüm Renkleri Başakşehir'de
Başakşehir Söyleşileri’nde ilgi çekici konu ve konuklar

Erdim insanların sevdikleri kişiler gibi olmaya çalıştıklarını bu sebeple anne ve babaların çocuklarına örnek olmaları gerektiğini kaydetti.

Peygamberimizin bir insanın yaşayabileceği en kötü olaylarla karşılaşmış olmasına rağmen kaşlarını hiç çatmadığını belirten Erdim, fazilet dolu bir ömür yaşayan ve mükemmel bir eş olan Hz. Hatice anamızın davranışlarından örnekler vererek sevgiyi ve sadakatin faziletlerini anlattı.

Başakşehir Times Haber Merkezi 
 

Şair, yazar ve düşünce adamı “Doğunun Yedinci Oğlu” Sezai Karakoç Türk dili ve edebiyatı üzerine akademik çalışmaları ile tanınan ve Karakoç üzerine yaptığı doktora ile bilinen Prof. Dr. Turan Karataş'ın dili ve anlatımıyla Başakşehirli'lerin konuğu oldu. Ünlü şair Sezai Karakoç'un genel hatlarıyla konuşulduğu programda Prof. Karataş, dinleyicilerin sorularını da cevapladı. 

BKSM ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor

Kısa bir süre önce açılışı yapılan Bahçeşehir Kültür-Sanat Merkezi de sanat dünyasının tanınmış isimlerini ağırlamaya devam ediyor. Ocak ayında Candan Erçetin ve Leman Sam gibi ünlü isimlerin konserlerine sahne olan Merkezde, Şubat ayının ilk konseri perdesiz gitarın mucidi olan Erkan Oğur ve müzisyen İsmail Hakkı Demircioğlu oldu.

İlk defa geldikleri Başakşehir'de dinleyicileriyle birlikte söyledikleri şarkılarla salonda Anadolu’nun neşesi, hüznü, sevdası ve özlemi, dillerden yüreklere geçti. Usta sanatçılar birlikte farklı bir üslupla imza attıkları bu konserde kendi deyimleriyle “birlikte hatırlanmak istediklerini” dile getirirken, alkışlar eşliğinde bir sonraki buluşma için söz verdiler.

Sabır, Zekâ, Uyum, Estetik : ÇİN MASALI

60 yıllık geçmişiyle, 80’den fazla ülkede ÇİN MASALI ismiyle gösteriler düzenleyen Çin Ulusal Akrobasi grubu; çeşitli jonklör becerilerini, sıra dışı akrobatik hareketlerle birleştirerek Başakşehirlilere seyir zevki yüksek muazzam bir gösteri sundu. Fizik kurallarını zorlayan Çin Ulusal Akrobasi grubu masal gibi bir gösteriyle BKSM’yi dolduran izleyicilere keyifli saatler yaşattı. Birbirinden ilginç ve zorluk derecesi yüksek hareketleri kolaylıkla sergileyen 20 akrobattan oluşan grubun gösterileri izleyenlerin nefesini kesti. (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35