banner25

Kimsesiz Çocuklar İzci Kampı’nda Buluştu

Geçtiğimiz hafta bu yılki ilk izci grubunu ağırlayan Başakşehir İzci Kampı, bu hafta Başakşehir Belediyesi ve Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği iş birliği çerçevesinde kimsesiz çocukları ağırlıyor.

Kimsesiz Çocuklar İzci Kampı’nda Buluştu
 6-10 yaş aralığındaki Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği bünyesinde yetiştirilen çocuklar izcilikle ilgili temel bilgiler, ilkyardım dersleri, binicilik, tırmanma, okçuluk ve parkur eğitimi dersleri alıyorlar.

Başakşehir Times Haber Merkezi

 

5 gece boyunca devam edecek kampta çocuklar kendi akranlarıyla bir araya gelerek kendi kendilerini idame yeteneklerini geliştirirken, yeni arkadaşlıklar kurma imkanına da sahip oluyorlar.

 

“Projemiz gelecek yıllarda da devam edecek”


Başakşehir Belediyesi İzcilik Kulübü yöneticilerinden Taceddin Özcan, bu yıl ilk defa Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği ile işbirliği içerisinde kimsesiz çocuklar izcilik kampının düzenlendiğini belirtirken şunları ekledi: “Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Vakfı yetiştirme yurtlarından çocukları alıp ev ortamında büyümelerini sağlıyor. Çocukların birer anneleri-babaları oluyor. Bu gönüllü ebeveynler çocukların eğitiminden, alışverişlerinden ve sağlık ihtiyaçlarından sorumlu oluyorlar. Veli toplantısına, misafirliğe gidiyorlar beraber. Bu çalışmalar da çocukların sosyalleşmesine katkı sağlıyor. Başakşehir İzci Kampı olarak biz de vakıfla beraber bu yıl ilk kez bir çalışma yürüttük.  Kampın genelinde 250 çocuk var. 102 tanesi öbek dediğimiz 6-10 yaş arası çocuklar. Bunların da 59 tanesi Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği’nden gelen kimsesiz çocuklar. Diğer çocuklarla aynı ortamda, aynı çalışmaları yapıyorlar, aynı çadırlarda kalıyorlar. Böylelikle buradan başlayarak hayatın normal gündelik akışına onları dahil etme anlamında bir adım da atmış oluyoruz. Önümüzdeki yıllarda da dernekle ortaklaşa çalışmalarımızı devam ettirmeyi düşünüyoruz.”

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34