banner32

İslamoğlu; Lüksünüz artı peki ya ibadetleriniz ?...

Başakşehir Belediyesi ‘Perşembe Söyleşileri’nin bu haftaki misafiri ilahiyatçı-yazar Mustafa İslamoğlu oldu. Uzun yıllardan bu yana dini ilimleri ahlaki boyutuyla inceleyen ve hazırladığı televizyon programları ile zengin içerikli yazılarıyla tanınan İslamoğlu’nun söyleşine büyük ilgi vardı. Çınar kongre merkezini dolduran yüzlerce bay ve bayan'a ilginç sorular soran İslamoğlu'nun çıkışları tek kelime ile muhteşemdi...

İslamoğlu; Lüksünüz artı peki ya ibadetleriniz ?...
 Çınar Kongre Merkezinde Hafız Aziz Hardal’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan “Efendimiz (a.s)” konulu söyleşiye, Ak Parti İstanbul Millet vekili Harun Karaca, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcıları Haluk Dikbaş, Mehmet Şahin, Ak Parti İstanbul İl Teşkilat Başkanı Halis Dalkılıç, Irmak Group Yönetim kurulu başkanı Yüksel Akgül, Başakşehir Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, BAŞAK-DER Yönetim Kurulu Başkanı  Prof. Dr Nihat Bengisu, gazeteci- yazar Nihal Bengisu Karaca ve çok sayıda izleyici katıldı.

Başakşehir Times Haber Merkezi 

Rivayetin yerinin riayetin alması gerek
ir

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) söz konusu olduğunda, efendimizin bıraktığı mirasa gösterdiğimiz muameleye, içinde bulunduğumuz manzaraya baktığında kalbine bir ağrı girdiğini ve rahatsızlandığını dile getiren İslamoğlu, ”Ben, Efendimiz hakkında konuşmak söz konusu olduğunda artık bir şeyler söylemek yerine yaşanması gerektiğini, artık sözün azalıp özün çoğalması gerektiğini, rivayetin yerinin riayetin alması gerektiğini düşünenlerdenim” dedi.  

Resualllah balını çoğaltan bir arı olmalıyız

Peygamber Efendimizin mirasının doğru yaşanması ve geleceğe taşınması konusunda endişelerini dile getiren yazar İslamoğlu, ”Peygamber efendimiz hakkında hiç bu kadar kitap yazılmadı, hiç bu kadar çok söz söylenmedi ama buna rağmen mirasını taşıma konusunda azalıyoruz ya da yanlışlar yapıyoruz. Efendimizin mirasının anlatılması konusunda benim çekincelerim var. Birincisi, Efendimizin anlatılması çoğaldıkça efendimizin mirasından anlayan insanlar azalıyor. İkincisi, Efendimize salavat çoğaldıkça efendimizin ahlakı azalıyor. Üçüncüsü,  Efendimizin mirasını ananlar çoğaldıkça efendimizi anlayanlar azalmakta. Peygamber efendimiz söz konusu olduğunda Resullah’ın balına konup onu tüketen sivrisinek olmaktansa o balı çoğaltan ve üreten bir arı olmalıyız”  temennisiyle konuşmasını bitirdi.

Başakşehir’e Türkiye’nin en büyük imam hatip lisesi 

Program sonunda günün anısına çiçek takdiminde bulunan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal katılımdan dolayı yazar İslamoğlun’a teşekkürlerini ileterek, ”Hocamızın sohbetlerini ilçemizde keyifle takip edenler var. Ama bu sohbetlere ulaşamayanlar için biz kendisini davet ettik. Bizi kırmayıp geldiği için kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başakşehir’e Türkiye’nin en büyük imam hatip lisesini  2013 öğretim yılına yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz” diyerek Başakşehirlilere müjde verdi.

Kaymak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35