banner32

Cengiz Kurtoğlu’ndan nostaljik bir konser

80 yıllara damgasını vuran Cengiz Kurtoğlu, Başakşehirli hayranları ile buluştu.

Cengiz Kurtoğlu’ndan nostaljik bir konser
 Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konserde sahne alan Kurtoğlu, aşık olanlar, aşk acısı çekenler, sevip de kavuşamayanların dili olmuş parçalarını seslendirdi.

Müzik hayatında 35 yılı geride bırakan, parçaları hala dillerde olan Cengiz Kurtoğlu, BKSM’nin tamamını dolduran Başakşehirliler için sahne aldı.

‘35 yıldır koşuyoruz’

Ev sahipliğini Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir’in yaptığı konser öncesi duygularını paylaşan Kurtoğlu, “Her şey hak’ça ve halkça başlar. Sağ olsunlar il ve ilçe yöneticileri de halkla bütünleşmeleri için halkın sevdiği sanatçıları sunuyor. Onlarda gelip burada şarkılarını ifade ediyor, hatıralara gidiliyor. Güzel böyle organizasyonlar. Hele ki böyle değerli yapılarda icra ediliyorsa daha bir güzel oluyor tabii. BKSM Çok güzel bir yatırım, gerekli olan bir yatırım her bölgede, her ilçede. Her köşede daha önce de İstanbul’un belirli yerlerinde kültür merkezlerinin açılışlarına katıldım. Müthiş, bu yatırımların olması lazım. Eski düzenler kalktı artık. Hangi yönetim bu bilgiyi bu mimariyi bu güzelliği sunuyorsa hepsini kutluyorum, çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sanatçı projelerini de anlattı, “Yeni projeler var. 35 yıldan beri koşuyoruz. Allah razı olsun hiç bizi eksik bırakmadılar. 3-4 sene evvel bir albüm daha çıkardım. Güzel çalışmalarımıza devam ediyoruz. Eskisi gibi sık sık olmasa bile 3-4 yılda bir albüm çıkarıyoruz. Konserlerimizde devam ediyor.”

Alkışlarla sahne alan Cengiz Kurtoğlu gecede; duvardaki resim, unutulan, seviyorum, gelin olmuş gidiyorsun, musalla taşı, ben bilirim, hain geceler, liselim, resmini öpüpte yattım gibi geniş kitlelere ulaşmış parçalarını Başakşehirli izleyicileri ile birlikte söyledi. Sanatçı bilindik parçalarının yanı sıra Türk Sanat Müziği’nden ve Halk Müziği’nden de parçalar seslendirdi.

Gecenin sonunda Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, sanatçıya teşekkür ederek çiçek takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34