banner32

Başakşehir Hz. Asiye’ye hayran kaldı

Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan programlarının ana temalarından olan ‘Hayrünnisa Annelerimiz’ başlıklı etkinliklerin dün akşamki bölümünde Hz. Asiye anlatıldı.

Başakşehir Hz. Asiye’ye hayran kaldı
Başakşehir Sular vadisinde ramazan dolu dolu geçiyor

Sular Vadisi’ndeki etkinlik, Fatih Camii İmam Hatibi Osman Şahin’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra, Firavun’a rağmen, Allah’ın lütfuyla  Hz. Musa’ya (AS) sahip  çıkan, “Nil’in Melikesi”  Hz. Asiye, Doç. Dr. Mustafa  Karataş’ın etkileyici üslubuyla bugüne taşındı. Programa çok sayıda Başakşehirli katıldı.

Başakşehir Times Haber Merkezi 
Kur'an-ı Kerim'de adı övgüyle geçen kadınlardan biri olan Hz. Asiye annemizin hayatını, Firavun ve Hz. Musa dönemini örneklerle anlatan Doç. Dr. Mustafa Karataş, kıssalarla davetlilere duygusal anlar yaşattı.

Doç. Dr. Karataş, “Hanımların hanımefendisi Hz. Asiye’yi böyle bir Ramazan gecesinde tanımak, hayatını anlamak, örnek alabilmek çok önemli. Kur’an-ı Kerim’de ismi geçen değerli insanların sayısı çok azdır.

Kölelerden Zeyd, Hz. Meryem bir de Hz. Asiye'nin adı geçer. İşte şefkat timsali bu annemiz hayatı ile Müslümanlar’a örnek olmuştur. Hz. İbrahim’deki iman, Hz. Asiye'de de vardır.

Hanımların hanımefendisi Hz. Asiye'nin örnek yaşamı günümüze de örnek olmalı" dedi. 

Doç. Dr. Karataş, Hz. Musa'nın peygamber oluşuna giden süreci de örneklerle anlattı. "Rabbimiz her şeye kadirdir. Hz. Musa, Allah (S.A.V)' a sığınmıştır. Başına gelen her türlü felaketinde bir sebebi olduğuna inanmıştır. Biz de iyilikte ve kötülükte Allah (S.A.V)' a sığınmalıyız" dedi.

Ezginin günlüğü bu kez Bahçeşehir için açıldı

Türk müziğine kattıkları yeni solukla,  milyonlara ulaşmayı başaran Ezginin Günlüğü Başakşehir Belediyesi Ramazan programları için Bahçeşehir Gölette sahne aldı. 
Erken saatlerde konser alanını dolduran grubun çok sayıda hayranı; eski ve yeni albümlerinden söylediği şarkılara hep bir ağızdan eşlik etti. 

Kayaşehir’de Necipoğlu’ndan gazel yorumları

Bir çok Avrupa ülkesinde klasik  Osmanlı ve Türk tasavvuf müziği konserleri  veren, makam bilgisi ve sesinin  genişliğiyle Türkiye’de son zamanlara  kadar terk edilen “gazel” formunu  tekrar gündeme getiren Halil Necipoğlu da güçlü yorumuyla Kayaşehirliler’le buluştu. Necipoğlu büyük ilgi gördü.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35