banner29

19 Bin Kayaşehirli aynı sofrada buluştu

Başakşehir Belediyesi’nin komşuları bir araya getirdiği Sokak İftarları Kayaşehir’de kuruldu. Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı sokak iftarına yaklaşık 19 bin kişi katıldı. İftara, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları; Hatice Demiralay, Yasin Kartoğlu, Murat Şahin, Haluk Dikbaş, Bedri Sinan Gül ve Meclis Üyeleri katıldı.

19 Bin Kayaşehirli aynı sofrada buluştu
İftarın düzenlendiği alana vatandaşların coşkulu tezahüratları ile gelen Başkan Uysal, vatandaşları selamladı, sohbet etti. Vatandaşlar belediyenin ikramı olan yemekler ile iftar yaptı.

 
Başakşehir Times Haber Merkezi 


‘Başakşehir’in merkezi Kayaşehir olacak’


İftarda konuşan Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, “Bu güzel iftarı düzenleyen Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Son seçimde ilçemizin iftarı Kayaşehir oldu. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Rabbim bu güzel sofraları daim etsin” dedi.

 

İftar yemeğinden sonra bir konuşma yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, sokak iftarlarını düzenlemekle, Ramazanın bereketiyle insanları bir birleriyle tanıştırmayı, aynı masada oturtmayı amaçladıklarını belirtti, “Her sokak iftarımız bir öncekinden daha kalabalık oluyor. Kayaşehir’de 19 bin kişi aynı sofrada buluştu, komşular bir araya geldi. Göreve geldiğimiz de burası boş arazi idi, sıfırdan kurulan bir şehir oldu. Kayaşehir değeri en çok artan yerdir. Buranın değerini artıran sizler, konutların içerisinde oturanlardır.”

 

‘Kayaşehir’e metro gelecek’


Kayaşehir’e yapılan yatırımları da sıralayan Başkan Uysal, “Kapalı Pazarımız bu yıl sonunda açılacak. İstanbul’un en hızlı yapılan pazarı bizim pazarımız olacak. Kapalı, açık otoparkı, yürüyen merdiveni, asansörü ile modern bir pazar olacak. Dere ıslahımız bitmek üzere. Bitince etrafı rekreasyon alanı, yürüyüş alanı olacak. Metromuz da Kayaşehir’e 2017’nin sonunda gelmiş olacak. Kayaşehir çok daha güzel olacak. Kayaşehir’e sadece metro değil, kamu binalarımız da gelecek. İlçemizin merkezi Kayaşehir olacak. İstanbul’un beklide Türkiye’nin en güzel ilçe merkezi Kayaşehir olacak” dedi.

Dualar ile açılan iftar İlahatçı Ömer Dögeloğlu’nun yaptığı sofra duası ile son buldu.

 

‘Dualarımız sonsuz oluyor’


Sami Sarıkaya: “5 yıldır Kayaşehir’de oturuyorum. Sokak iftarı çok güzel. Açık havada komşularımız ve ailemizle iftar yapıyoruz.”

 

Aydın Ceylan: “Sokak iftarları çok güzel geçiyor. Dualarımız sonsuz oluyor. Komşularımla iftar açmak güzel.”

 

Recep Çetin: “Kayaşehir’de oturuyorum. Daha öncede katılmıştım. Teyzem, oğlum, kızımla iftar yapacağım. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.”

 

Güllü Öncü Ay: “Sokak iftarı çok güzel. Allah emeği geçenlerden razı olsun dedi.


Kaynak :İstanbul Times Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34