banner25

Hiç bir yere aday değilim

Bir çok dostum ve arkadaşım zaman zaman daha önce Adalet ve Kalkınma partisinde kurucu ilçe yönetim kurulu üyeliği dahil Mahpus cezası almak başta olmak üzere maddi ve manevi bedeller ödediğimi bildikleri için neden aday olmuyorsun diyerek ağzımı yokladılar.

Bende halk istedi aday oldum diyecek değildim. Çünkü Türkiye’de halkın istediği hiçbir zaman olmuyor. Cumhurbaşkanını halk seçti diyoruz ama kimin cumhurbaşkanı adayı olacağına yine vekiller karar verdi. Yani bu tamamen halkın kendi hür iradesi ile seçtikleri bir reis-i cumhura sahip olmadığımızı gösteriyor.

Oysa herkes hür iradesi ile aday olabilmeli ve halk kime oy verirse o seçilebilmeli ki gerçek manada bir demokrasiden söz edebilelim. 
Neyse konumuz geride kalan Cumhurbaşkanlığı seçimi değil. 7 Haziran 2015’de yapılacak olan genel seçim olacaktır.
Seçim sistemi bu olmamalı …

Bizim medeniyetimizde büyük din alimleri verilen görevi ya hata yapar ahiretimizi tehlikeye düşürürsem diyerek elinin tersi ile iten bir İmam-ı azamımız var iken bugün bir çok aday adayı acaba nasıl bir torpil bulursak kapağı meclise atarızın hesbaını yapıyorlar. Çünkü 2 yıl vekillik yaparsa hem KIYAK emekli olacak…hemde vekil olduğu sürece 15 bin TL den fazla bir maaş alacak. Asgari ücretin 950 TL olduğu bir yerde vekil maaşı 15 asgari ücrete denk gelirse elbette aday adayı patlaması olur. Burada bir çok adaletsizlik var.

Ben neden aday olmadım…

Bunun için 21 tane neden sayabilirim. Ama ben sadece bir kaç tanesini özetle arz edersem meramımı anlatmış olurum diye düşünmekteyim. Özetle;

1.si Ankara’da dayım yok mamudu gurban…
2.si bol sıfırlı bir bağış yapacak  param yok…
3.sü yağcılık yapacak bir kabiliyetim yok…
4.sü istemekle değil size ihtiyaç duyulursa zaten size teklif gelir…
5.si siz toplum için gerekli çalışmaları yaparsınız ALLAH size bir görevi nasip edecekse o görev  bir şekilde gelir sizi bulur…

Yaptıklarım ortada bana ihtiyaç olduğunu düşünemeyen siyasi büyüklerimiz ne zaman uygun görürse işte bu fakir o zaman belki vekil namzedi olabilir. İlk eserimiz 1993 de Malatya ‘da yayınlanan  Malatya kitabıdır. Yüzbinlerce talebe bu eserden istifade etti. Saynmaya gerek yok bilenler bilir topluma katkı yapabilecek bazı meziyetlerimiz malum.  Bu özelliklerimize rağmen bize kapılar aralanmıyorsa hayallerin peşinde koşacak değiliz.

Halk beni istedi ben de aday oldum sözü beni hep güldürmüştür. Keşke bir gün birisi çıksa da kardeşim bu ülkede kimsenin halkı taktığı yok GENEL BAŞKAN bana aday ol dedi ben de oldum dese de görüp sevinsek…Şu an yaptığımız matbaut ile siyasi büyüklerimize kendimizi anlatmamamışız. Yada diğer bir ifade ile haşa haşa “Allah yaşasaydı… partiye oy verirdi” diyen dallamalar gibi atış serbest babında ALLAH’ ı ölen bir varlık görmediğimiz için bizi hesaba katan yok. Varsın katmasınlar…DEVİR GALİBA AYETLERE makara bakara diyenlerin…yada Allah’ın bütün sıfatları … kişide var diyen insan kılıklı arkadaşlarımız var oldukça normal yurdum insanı nerere aday olursa olsun iyi bir sonuç alamaz.

İşte bana neden aday olmuyorsun diyen dostlara kısaca maruzatımı anlatmış oldum. Bu kadar basit. Mevzu  bir şey olmak veya olmamak değildir yeğen… Mevzu bir şey olacaksak ya adam akıllı bir şiekilde olalım yada olduğumuz yerde kalalım…  
Velhasılı biz işimizi sağlıklı ve doğru dürüst yapabilirsek bize bir çok teklif gelecektir.

Miletvekili aday adayları bizi tercih ediyorlar

Gerek Ak Parti'de, gerekse CHP'de bir çok vekil namzedi seçim çalışması için bizi tercih etmeleri işimizi doğru ve sağlıklı yaptığımızı bize gösteriyor. Ak Parti'den İç Mimar Ali Rıza Abdik, İslam Kanıtoğlu, Sevim Akbay, CHP'den ,Rıdvan Budak,Özgür Karabat,İsmail Çelebi, Gökhan Arat başta olmak üzere bir çok Milletvekili aday adayı ile çalışmaya devam ediyoruz. Bizi tercih eden bütün vekil aday adaylarına  teşekkür ederim  ve başarılar dilerim…

Ak Parti’nin temayül yoklaması neye yarıyor ?

Ak Parti kurulduğu günden beri teşkilat içinde temayül (eğilim yoklaması) yapıyor. İdareciler kime ne kadar oy veriyor çalışmasını tespit etmek için bu iklimde kim kimi istiyor veya istemiyor ? Temayül ne işe yarıyor diye sorsanız cevap verebilirim. 

Halis Dalkılıç İstanbul 3.Bölgede en güçlü aday adaylarının başında adı geçiyor

Ak Parti'nin kuruluş sürecinden bugüne kadar İstanbul Teşkilat başkanlığı yapan,Metin Külünk,Nurettin Nebati,Bülent Turan şu an 24.dönem milletvekili olarak TBMM.de vekillik yapıyorlar. Eski teşkilat başkanlarından bir deiğeri olan Hulusi Şentürk'de vekillikten aşağı olmayan TSE.başkanlığı gibi mühim bir görevi  icra ediyor.geçmişe baktığımız zaman en uzun  süre Ak parti İstanbul il teşkilat başkanlığı yapan Halis Dalkılıç'ın da iyi bir yerde milletvekili adayı gösterilebileceği ifade ediliyor. Sayın  Dalkılıç görev süresince işini  başarılı bir şekilde yaptı. İnşallah 7 Haziran 2015 de TBMM.sinde bizleri temsil eder. 

Özgür Karabat CHP İstanbul 3.Bölgenin güçlü aday adaylarından 

Özgür Karabat halk odaklı çalışan genç dinamik ve çalışkan bir aday adayı. İstanhul 3.Bölgede çok sevilen bir aday. Kanaatimce ciddi bir oy alarak hakim gözetimindeki ön seçimde güçlü bir şekilde çıkacak ve TBMM ye gidebilme imkanı en üst aday adaylarında içinde yer alıyor. Özgür başkan emeğe saygılı,inançlara saygılı,çalışmayı seven bir kişiliği olması kendisi için ciddi bir avantaj olarak görülüyor.Muhalif  bir rüzgar esmez ise Özgür başkan TBMM.si yoluna revan olmuş durum.


Başakşehir Times / Hüseyin ÇETİNER 
YORUM EKLE

banner34

banner35