banner29

Neredesin başkan !...

Güvercintepe Mahallesi Ahmet Yesevi caddesi 16.Sokak'ta yaşayan engeli yakınları yolumuz neden yapılmıyor diye soruyor ?

HABERİN GALERİSİ
Neredesin başkan !...

Neredesin başkan !...

Başakşehir sular vadisinde 30 bin kişilik iftar yapıyorum diyerek övünen Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal’ı bir çok engelli ağır hastanın bulunduğu Güvercintepe Mahallesi Ahmet Yesevi Cad.16.Sokaktaki insanlık dramını görmeye davet ediyoruz.

Başakşehir Times Haber Merkezi / Özel Haber

Engelli değil jimlastikçiler bile geçemez

26 yaşında engelli kızı Reyhan Akın’ı dışarı çıkarmanın kendileri için tarifi imkansız sıkıntılara sebep olduğunu anlatan baba Mahmut Akın çaresiz bir durumdayız Allah rızası için sesimizi yetkilere duyurun derken düşüp yuvarlanmaması için de engelli kızına sım sıkı sarılması üzüntü vericiydi.

Baba Mahmut Akın defalarca Belediye başkanı Mevlüt Uysal’a sokaklarında bir çok engelli ve ağır hasta insanın olduğunu ifade ederek evimizden dışarı çıkabilmemiz için 15-20 bin TL ye mal olabilecek sokak çalışmasının yapılmayan az bir kısmını yapmalarını talep ettikleri halde kimsenin kendileri ile ilgilenmediğini iddia etti.

Burhan Gülen vergileri peşin ödüyoruz ama sokağı yapmaya gelince işler değişiyor

Sokakta çekim yaptığımızı gören engelli insanların aileleri ve diğer komşuları başımıza toplanarak sesimizi ilgililere duyurun talebini yerine getirdik. 

Olimpiyat stadının yanıbaşında perişanlık

Olimpiyat stadının yanı başında bulunan bir yerde onlarca engelli ve hasta insanın bulunduğu 15 metrelik minik bir yolu yapıp o insanların evlerinden rahat bir şekilde toplumun içine karışmasını sağlamak belediye başkanının ilk görevidir. 

Başkan kongrede isminin üstünü çizdiğinden şüphendiği kişileri tespit edip işine son vermeyle uğraşacağına 26 yaşındaki engelli kızını 15 metrelik düzgün yola çıkarmaya çabalayan vatandaş Mahmu Akın'ın derdi ile ilgilense daha hayırlı bir iş yapmış olacak.

Bu ihmalde Tüm mülki idare amirlerinin mesuliyeti var

Başta ilçe Belediye başkanı Mevlüt Uysal,daha sonra ise kaymakam Cevdet Can,ilçe emniyet müdürü Ekrem Güneysi,Başakşehir'den sorumlu Ak Parti İstanbul milletvekili Harun Karaca, Milli Eğitim müdürü İsmail Baltacı'nın
Ak Parti İlçe başkanı Ayhan Özgürel'in,CHP.ilçe başkanı Özgür Karabat'ın, MHP.ilçe başkanı Aytekin Horasan'ın,Saadet Partisi ilçe başkanı Yusuf Güşen'in, Basın mensupları olarak bizlerin bu işte vebali ve kusuru büyüktür.

Biz basın olarak gördüğümüz bu manzarayı ilgililerin dikkatine sunarak vazifemizi yaptık.

Başbakan talimat veriyor Uysal oralı değil

İktidara geldiği günden bu yana en önem verdiği konuların başında engeli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına yaptığı reformlala takdir toplayan  T.C.başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanlarına yaptığı bir konuşmada aynen şöyle diyordu " Şehirleri engellilerin gezebileceği duruma getirmeyen belediye başkanlarımız hakkında yasal işlemler başlatılacaktır". 

Mevlüt başkan bu aybı bitir !...

Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal ve ekibinin kısa sürde bu sıkıntıyı bitirmesini umut ediyoruz. 
 
Bu sorun mümkün olan en yakın sürede çözülmediği takdirde buradaki eksikliği  başta başbakan'a , akabinde bizzat kadın ve aileden sorumlu devlet bakanı Fatma Şahin'e olmak üzere yüreğinde minicik bir insan sevgisi olan her kesin dikkatini insaniyet namına buraya çekmek için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağımıza söz veriyoruz.
  
Belediye başkanı basın danışmanı Saddetinin Acar bilgi verdi

Video görüntülü haberimizin www.basaksehirtimes.com ve İstanbul Times Gazetemizde yayınlanmasından sonra gazetenise telefon ile bilgi veren basın danışmanı Saddettin Acar sokağın yapılmayan kısmı için orada yaşayan bazı ev sahiplerinin burada çalışma yapılırsa biz evlerimize girip çıkmamayaız diyerek itiraz etmelerinden dolayı 16 sokağın küçük bir bölümü yapılmamıştı. Sokak sakinleri aralarında ihtilaf olmadıklarına dair dilekçe verirlerse yapılmayan kısmı hemen yaparız diyerek olaya insani olarak yaklaşması memnuniyet verici olarak görüldü.

Belediyeden gelen bu açıklamanın üzerine sokak sakini Mahmut Akın ile yaptığımız görüşmede kendi aranızda var olduğu iddia olunan sorunu çözerek belediyeye dilekçe vermeniz halinde gerekenin yapılacağını ifade ettik.

İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35