banner29

Malatya Deneğinin Yeni Başkanı Erdal Tunç Oldu

Merkezi Güvercintepe'de bulunan Başakşehir Malatyalılar derneği Yaptığı kongre ile iş adamı Erdal Tunç'u yeni başkan olarak seçti. Dernek merkezinde yapılan 4.Olağan Kongre'de divan başkanlığını Nitah Emeksiz yaptı.

Malatya Deneğinin Yeni Başkanı Erdal Tunç Oldu
Başakşehir Malatyalılar Derneğinin Yeni Dönemi Hayırlı Olsun 

Derneğinin yeni yönetiminde Ak parti Başakşehir belediye meclis üyesi Malatyalı Ahmet Hilmi Poyraz'ın yanı sıra Ak parti Güvercintepe Mahalle başkanı Ahmet Hasar'da yönetimde yer aldı. Güvercintepe Mahallesinde ikamet eden ve derneğin kurulduğu günden bu yana içinde bulunan CHP meclis üyesi Erdoğan Dulkadir'in yönetime alınıp denge sağlanması gerekirken buna dikat edilmemiş olması  bazı üyelerinin dikkatini çekti ve bu konuda söz alarak dağılımın adil yapılmadığı ifade edildi.

Başakşehir Times Haber Merkezi

Dernek başkanı seçilen Erdal Tunç eleştirinin makul olduğunu kabul ederken,dernek yönetim  kurulu üyesi seçilen Nihat Demir eleştiriye katılmadığını ifade eden bir konuşma yaptı.

Malatya Dernekler Federasyonu  (MADEF) başkanı Yılmaz Durmuş STK .lara en büyük hakaret ne yaptınız sorusudur dedi...

MADEF başkanı Yılmaz Durmuş Dernek Vakıf ve STK yöneticisi olmak büyük fedakarlık istiyor. Eleştiriye her zaman açığız ama bazen hemşehrilerimiz eleştirilerinde o kadar acımazsız oluyorlar ki  onlara da anlayış ile yaklaşmak zor oluyor.Biz MADF olarak yıllardır Özal'dan sonra ciddi bir birlik ve beraberliği olmayan Malatyalıları bir araya getirmek için samimi çalışmalar yapıyoruz. Ancak bazı dostlarımız yaptığımız olumlu çalışmalarımızı görmezden gelip siz ne yaptınız diyerek bizi sert ve acımasızca yerden yere vurmaları da bizi üzüyor dedi.  

Gazeteci yazar Hüseyin Çetiner başkan kim olursa olsun Malatya söz konusu olduğu zaman hep destek olurum dedi

1993 yılından beri MALATYA'da satışta olan tek Malatya kitabının yazarı da olan Gazeteci yazar Hüseyin Çetiner'de bir konuşma yaptı "Öncelikle kurucu başkanımız Mehmet Ali Çakırkan ve dört yıldır başkanlığımızı yapan Ramazan Boğur arkadaşımıza teşekkür ederim.  Bugüne kadar her iki başkanımız döneminde verdiğim maddi ve manevi destekleri yeni başkan seçilen Erdal Tunç kardeşimize de aynen devam etireceğim. Yönetim Listesinde Ak Parti meclis üyesi Ahmet Hilmi Poyraz'ın olması derneğmiz açısından çok iyi ve yararlı. Ancak Derneğimizin bulunduğu mahallede ikamet eden ve ilk günden beri derneğimize himet eden CHP meclis üyesi Erdoğan Dulkadir'de listede yer alsaydı sanki daha adil ve iyi olurdu diye düşünüyorum. Ancak yeni başkanın oluşuduğu listeye de saygı duymamız lazım.Daha önce düşünüp de uygulamaya koyamadığımız bir takım kültürel çalışmalarımızı bu dönem hayata geçirmemiz lazım. Yeni başkan ve yönetimin dernek için güzel işler yapmasını dilerim" dedi.

İşte yeni Yönetim

  1-Erdal Tunç  Başkan 
  2-Ahmet Hilmi Poyraz  
  3-Ahmet Hisar 
  4-Abdurrahim Gümüş
  5-Baram Seyrek
  6-Nihat Demir 
  7-Sadık Kanik 
  8-Ünal Boğur
  9-Resul Kaya 
10-İsmet Gökdemir
11-Ersin Sümer 

Denetleme Kurulu 

1-Bekir Dulkadir
2-Şaban Kalan
3-Nuri Akan
4-Ali AltunKaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34