banner32

Zekeriya Ünlü ile Urfa Sıra Geceleri

Başakşehir Belediyesi, Bahçeşehir Kültür ve Sanat sahnesinde Zekeriya Ünlü ile Urfa Sıra Gecesi ekibini konuk etti.

Zekeriya Ünlü ile Urfa Sıra Geceleri
Türkiye'nin tanınmış ve sevilen sanatçıları arasında olan Zekeriya Ünlü ve ekibi izleyicilere unutulmaz bir akşam yaşattı. Nemrutun kızı, Pala Remzi, Urfa'nın Etrafı isimli sevilen türkülerinin yanında sıra gecesi ekibi, söyledikleri gazeller ve hoyratlarla da geceye renk kattılar. Ankara'dan, Karadeniz'e memleketin her köşesinden parçalar seslendiren sanatçılar ve izleyiciler türküleri hep birlikte söyledi.

Başakşehir Times Haber Merkezi

Geçmişten günümüze gelen sıra gecesi geleneğini Başakşehir'de yaşatan Zekariya ünlü ve ekibi Şanlıurfa ile özdeşleşmiş bu kültür hakkında aralarda bilgiler verdi. Halayların çekilip, zılgıtların çalındığı gecede saz, söz ve muhabbet bir aradaydı.

Sıra gecesi kültürünü yaşatıyoruz

İstanbul'da ki birçok kültür merkezinde sahne aldık diyen Zekeriya Ünlü;" Bahçeşehir'e de ilk defa geliyoruz. Bu programlarımızda sıra gecesi kültürünü yaşatmaya çalışıyoruz. Sıra gecesi bir gelenek, görenek, edep ve terbiyedir. Sıra geceleri usta çırak ilişkisidir. Bende arkadaşlarımla bu hedefi büyük yerlere götürmek istiyoruz. Şimdiye kadar 10 tane kültür merkezi gezdim ama Bahçeşehir Kültür Merkezi bir başka, gerçekten. İnsanların bizleri böyle mekanlarda gelip dinlemeleri çok güzel, her kitleye, kesime uygun programlara fırsat veriyorlar. Başta Belediye Başkanı Mevlüt Uysal olmak üzere emeği geçen herkese de teşekkür etmek isterim" dedi.

Sahnede yeni televizyon programlarının müjdesini de veren sanatçıya konser sonunda çiçek takdim edildi. 

İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34