banner32

Yaşlı ve engellilerin sıcak yemeği Belediye’den

Yaşlı ve engellilerin iftar ve sahur yemekleri Başakşehir Belediyesi’nden.

Yaşlı ve engellilerin sıcak yemeği Belediye’den
 Başakşehir Belediyesi Ramazan ayında yaşlı ve engellilerin iftar ve sahur yemeklerini her akşam evlerine götürüyor. Sıcak Yemek, bu sene ilçede 146 hanede, 255 ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürüyor. Ücretsiz olan hizmetle ihtiyaç sahiplerine her gün korunaklı kaplarda dört çeşit yemek ve tatlıdan oluşan menü ulaştırılıyor.
 
Dağıtım listeleri her sene yenileniyor

Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Sıcak Yemek hizmeti ile ilçede kendi başına yemek yapamayacak durumda olan yaşlı ve engelli vatandaşların mağduriyetleri gideriliyor.  Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki otomasyona kayıtlı isimler Ramazan öncesinde tek tek evlerinde ziyaret edilip veriler güncellenerek, sıcak yemek listeleri hazırlanıyor. Bu listeler dışında, ‘Başakşehir Belediyesi Çağrı Merkezi’nin 4440669 numaralı telefonunu arayarak talepte bulunan vatandaşların da talepleri incelenerek değerlendirmeye alınıyor.
 
Güncellenen kayıtlar doğrultusunda oluşturulan listedeki isimlere her akşam iftar ve sahur için ücretsiz sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.
 
Başakşehir’de ikamet eden 65 yaş üstü yaşlılarla, engelli vatandaşlara ulaştırılan sıcak yemek hizmeti 2013 senesinde uygulanmaya başladı. Kapsamı her sene genişletilerek devam eden Sıcak Yemek dağıtımı, Ramazan sonuna kadar devam edecek.
 
 ‘Sahur ve İftar yemeğimiz kapımıza geliyor’

Bedriye Özdemir: “Dört senedir Başakşehir’de oturuyorum. Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan’da verdiği sıcak yemekten iki senedir faydalanıyorum. Ayaklarımdan ve kalbimden rahatsızım, ayakta duramıyorum. Yemek pişiremiyorum o yüzden. Belediyemizden Allah (c.s.) razı olsun. Yemeklerimiz evimize kadar geliyor.”
 
Lebibe Ağucuk: “Kayabaşı’nda anne annelerimiz yerleşmiş, buranın eskilerindeniz. Üç senedir sıcak yemek’ten faydalanıyorum. Ayağımda platin takılı, o yüzden ayakta duramıyorum. Belediyenin bu hizmetlerinden çok memnunuz, Allah (c.c) onlara daha çok versin.”
 
Zatiye Ağucuk: “Kayabaşı’nda annemle birlikte yaşıyoruz. Ben evde yoktum, belediyeden yetkililer evimize gelip annem ile konuşmuşlar, bizi listeye aldılar. Üç senedir de sıcak yemekten faydalanıyoruz.  Sahur ve İftar yemeği hazır olarak her gün kapımıza geliyor, çok memnunuz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34