banner32

Vakkasoğlu’ndan Aile İçi İletişim Önerileri

Şahintepe Bilgievi’nde düzenlenen söyleşi programına katılan Araştırmacı- Yazar Vehbi Vakkasoğlu; "Toplum olarak iyi nesiller yetiştirmek istiyorsak; anneler, annelik bilincini çocuklarının ruhlarına kazımalılar” dedi.

Vakkasoğlu’ndan Aile İçi İletişim Önerileri

Milli ve manevi değerlerimizin yeni nesillere taşınması konusunda çıkardığı eserlerle tanınan Araştırmacı – Yazar  Vehbi Vakkkasoğlu “ Ailede Sevgi ve İletişim “ başlıklı söyleşi programıyla Şahintepeli kadınlarla bir araya geldi. Vakkasoğlu,  söyleşi programında toplumun temel taşı olan ailede sağlıklı bir iletişim kurmanın yöntemlerini anlattı.

Başakşehir Times Haber Merkezi

Bir nesli yetiştiren ve ona şekil veren anneliğin sevgiden öte şefkat kaynağı olması gerektiğinin altını çizen Vakkasoğlu” Anne deyince aklımıza ilk önce sevgi gelir, oysa anneliğin ayırt edici özelliği şefkatli olmasıdır. Çünkü, bir anne gerektiği zaman bir evladı için canını verir. Anne şefkatinin   gelişmediği bir toplum kaba ve şiddete meyilli olur. Annelik toplumlara nezaket ve zariflik kazandırır” dedi

Ailede anne, baba ve çocuklar arasında kurulacak bir ilişkide aile meclisi oluşturmak gerekir.”Tüm aile bireylerinin evde bir arada bulunduğu akşam saatlerinde televizyon ve bilgisayarlarımızı kapatmalıyız. Aile bireyleri aile meclisinde bir araya gelmeli ve sohbet etmeliler. Bu aile içi iletişim için çok önemli. Böylelikle çocuklarının dışarıdan getirebileceği olumsuz düşünce ve davranışların önüne geçilmiş olacak” şeklinde konuşmasına son verdi.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35