banner32

Vadi'nin başı beladan kurtulmuyor

2008 yılında bizzat başbakan tarafından halkın hizmetine açılan ve bölgenin en önemli yeşil alanlarından biri olan sular vadisi otoban tehlikesiyle karşı karşıya.

Vadi'nin başı beladan kurtulmuyor
Her gün yeni bir plşatform kuruluyor

KİPTAŞ
 4 ve 5.Etabı yapıp satarken site sakinlerine Rezidans,köprü,viyadük ve benzeri işlerin yapılacağını kat maliklerine söylemedi.

Satışlar bittikten sonra yeşil alan ve orman olarak bırakılan bir çok yere bina yapıldığı için site akinleri rahatsız.Kilerin yapacağı Rezidans için kurulan Komşu İnisiyatifi platfıormundan sonra şimdi de yapılması düşünülen Viyadük için Sular vadisi Otobana Hayır Platformu kuruldu.

Sular Vadisi sadece Başakşehirlilerin nefes aldığı bir alan değil; çevre ilçelerden de insanların soluklanmak için uğradıkları bir cazibe merkezidir.

Başakşehir Times Haber Merkezi  

Kuzey Marmara Otoyolu, Başakşehir geçişi-Ispartakule bağlantısı, 1/5000 ölçekli nazım imar plan değişikliği Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca 04.06.2012 tarihinde onaylanmış ve 3194 sayılı imar kanununun ilgili hükümleri uyarınca İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından askıya çıkarılmıştır.  Başakşehir Belediyesi de 1/1000 planda tadilat yaparak 04.06 2012 tarihinde proje değişikliğini askıya çıkartılmıştı.

Söz konusu plan incelendiğinde; Kuzey Marmara Otoyolu, Başakşehir geçişi-Ispartakule bağlantısının Başakşehir İlçesi, Başak Mahallesi, 4. etap ve 5. etap konut bölgelerini ve Sular Vadisini bölmekte ve güzergâhı üzerinde bulunan peyzaj alanlarını, yeşil alanları, otopark alanlarını ve sosyal alanları yok etmektedir.

Ayrıca bağlantı yolunun tamamlanmasıyla oluşacak motor, egzos, süspansiyon ve özellikle fren ve klakson kullanımından kaynaklanan karayolu trafik gürültüsü, sağlığımızı fiziksel, fizyolojik ve psikolojik yönlerden etkileyecektir.

Alternatif güzergâh olduğu halde bu yolun yaşam alanından geçirilmesine Başakşehir sakinleri olarak bir anlam veremiyoruz.  Konunun ehemmiyetine binaen, desteğinize ihtiyacımız olduğunu bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla,

Başakşehir sakinleri…

YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN ERGÜN
HASAN ERGÜN - 9 yıl Önce

SULAR VADİSİ ÜZERİNE DEVASA BİR VİYADÜK YAPILACAĞINI ÖĞRENDİK, BU PROJE BURAYA YAPILACAK EN BÜYÜK KÖTÜLÜK OLUR, HALBUKİ KAYMAKAMLIK ÖNÜNDEKİ HAZIR OTOYOL KULLANILABİLİR VEYA 1 KM. KUZEYDE BOŞ ARAZİLER VAR OTOYOL BURAYA YAPILABİLİR, BURADA OTURANLARIN HİÇBİRİNİN DAHA ÖNCE BU PROJEDEN HABERİ YOKTU.

UFUK IŞIK
UFUK IŞIK - 9 yıl Önce

ben hayatımda böyle saçma sey duymadım.bu kadar müsait alan varken binaların arasından otoyol geçirmek anca Türkiyede olur.eğer buna izin verilirse hakkımı helal etmiyorum.gerçi kul hakkını kim takar dimi? ustalık dönemine kadar tüm gücümle verdiğim desteği çekeceğimden emin olabilirler artık.

SIRADAKİ HABER

banner34

banner35