banner32

UYUma KOMŞU’M UYUma !

Başakşehir komşu inisiyatifinden gelen bir maili aynen yayınlıyoruz.....

UYUma KOMŞU’M  UYUma !
Bizler uykusuzuz. Bu gece Regaib Kandili. Allah’ın rızasını almak ve uyumamak için direnen Komşu İnsiyatifi’nin bir üyesiyim. Belediye Başkanımız Mevlut UYSAL’a bizimle makamında yaptığı kısa toplantıda gözümüzün içine baka baka doğrularını cesaret ile söylediği için geçte olsa bir de ben teşekkür ediyorum! Peki, ne idi bu doğrular;

1.”Siz Başakşehirliler istesenizde istemesenizde Kiler bu projeyi Sular Vadisine yapacak”

2.”Adam tapusunu, imar iznini almış, istediğini yapar.”

3.”Çok çok Doğan ya da Perinçek medyasına şikayet edersiniz”

4.”Olmadı,yargı yolu açık.Gidin yargıya”

5.”Bana siyaseten kaybettirse bile ben bu işi engelleyemem, engellemem.”

6.”Siz gelin o zaman bu koltuğa oturun, engelleyinde görelim”

7.”Artık Başakşehir’e orta ve üst gelirli insanların gelmesinin vakti geldi.”

 Yukardaki ifadeleri bize söyleyen Belediye Başkanımız kendi vatandaşını hiçe sayan bir kişi. Doğru olan şu ki, kendi gerçeklerini söyledi. Zira, bizleri diğer sözüm ona “yanımızda” olduğunu söyleyen ama yanımızda gözükemeyen birileri gibi uyutmaya kalkmadı. Bu proje konusu, bizler tarafından ulaşabilecek en üst makamlara iletilmiştir.

Durumdan haberdar olduklarına biz yürekten inanıyoruz. Buna rağmen bu “Ucube” Sular Vadisine yapılacak ise, inancımız o ki, Mevlam neylerse güzel eyler. Bize düşen imtihan olmak ve O’nun rızası için çalışmak, ötesi ise O’nun kader çizdiğine teslimiyettir.

Değerli Komşular, Bizler bütün gücümüzle mücadelenin içindeyiz. Bizlere destek olan duyarlı ve adalet duygusu sahibi olduğunu gösteren Başak mahallesi sakinlerine yürekten teşekkür ediyorum.
Uyuyan Komşularımız için ise ancak şunu söyleyebilirim; Rezidans yapılınca Başakşehir’in en yüksek binasının gölgesinde serinlesinler,gurur duysunlar, evlerimiz değer kazandı desinler, ama şikayet etmesinler,imtihanı Rabbimiz sadece bize layık görmedi ya..Bu herkesin imtihanıdır.
Yüzüne karşı düşman olduğunu söyleyen, dost gibi görünüp uyutmaya çalışandan daha muteberdir!

Durmak yok, yola “mücadeleye” devam.
 
 Komşu İnsiyatifi’nden bir Regaib Kandili gecesi mektubu                           

İsmi biz de saklı... 

YORUM EKLE
YORUMLAR
KOMŞU İNSİYATİFİ
KOMŞU İNSİYATİFİ - 9 yıl Önce

SAYIN BAŞKANIMIZ BİR KISIM VATANDAŞLARIMIZA İKRAMDA BULUNACAĞINA ZAMANINDA SENİ ORAYA TAŞIYAN VATANDAŞIN SESİNE KULAK VER ÖRNEĞİN KİLER UCUBESİ NE OLACAK

SIRADAKİ HABER

banner34