banner32

Uysal“ÇİZİK“ avında

Gazetemiz baş yazarı Hüseyin ÇETİNER son günlerde iyiden iyiye Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal ile alakalı AYYUKA çıkan sıkıntılarla alakalı bir yazı kaleme aldı...İşte ilginç tespitleri içinde barındıran bir yazı... Okumanızı tavsiye deriz.

Uysal“ÇİZİK“ avında
21 Ocak Ak Parti için dönüm noktası oldu

21 Ocak 2012 de Ak Parti Başakşehir ilçe kongresi yapıldı. Buraya kadar her şey normal. Anormalik 40 dolayında vatan evladının il delegesi listesinde ismi olan Belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın isminin üstüne ÇİZİK attığı iddiaları arttı "Bunun anlamı seni il delegesi olarak görmek istemiyoruz" dur.
 
"Sen misin bunu diyen" dercesine Uysal, sözleşmeli çalışan ve aynı zamanda partinin delegesi olan ve üstünü çizme ihtimalinden şüphelendiği kişileri birer birer işten çıkarması Başakşehir’de ciddi sıkıntılara neden olmuş durumda.
 
Haber ihbar hattımıza gelen şikayetlerin içinde de Başkanın yardımcılarının onuru ile oynadığını da söylüyor. Bir sene önce bir başkan yardımcısına hiçbir birim bağlamadan aylarca öyle durmasına sebep oldu. Şimdi de eski ilçe başkanı Ahmet Selim Köroğlu’na yakın olan bir başkan yardımcısından birim aldığı için sıkıntılı bir sürecin başladığı ile alakalı haber ihbar hattımıza da ha bire şikayet geliyor.
 
Ahan da yazıyorum ….
 
Üç vakte kadar Uysal’ın kalbini kırdığı küskünler hareketinin oluşturacağı sinerji ile Başakşehir’de Belediye el değiştirecek. Bunda da kendisini kral sanan başkanın rolü çok büyük olacaktır.
 
Bunu neden söylüyorum Uysal’ın başkan seçildiği seçimde Ahmet Akın kardeşim hem teşkilat,hem de Seçim Koordinasyon Merkezinin başkanıydı. Bizde Başakşehir Belediye başkanlığı için aday adayı olduğumuzdan dolayı başkan için canla başla çalışmazsak arkadaşlarımız kendisi aday yapılmadığı için çalışmıyor izlenimi vermemek adına her gün SKM.başkanının yanına uğrayıp yapılacak iş olup olmadığını sorardım.

Ahmet Akın’ın çoğu zaman koltukta uyuduğuna şahit oldum. Bir gün bile şikayet ettiğini görmedim. Bu Kongre de böyle bir insanın liste dışı kalması doğrusu ahde vefa olmadığı için beni hayli üzdü. Gerçi belediye başkanı Mevlüt Uysal'ın kimseye karşı ahde vefası olduğu söylenemez. Ama Ahmet Akın'ın çalışmalarının karşılıpı bu olmamalıydı.

Küçükçekmeden beri Uysal için çalıştı ama oda liste dışı 

Başakşehir ilçe olmadan önce Kükçekmece'ye bağlı olan Güvercintepe'de beri Mevlüt Uysal ile beraber Ak Partiye hizmet eden ve Başakşehir de nüfüs olarak Tokatlılardan sonra ilk sırada yer alan Malatyalılar’ı organize edip dernek kuran Mehmet Ali Çakırhan ne yapmıştır ki listede değil ?  

Hakeza Güvercintepe de sevilip sayılan Fesih Alçın hangi kritere göre liste dışı kalmıştır ? Fesih Alçın ki yaptığı market işi gereği mahallede konuşmadığı veya alışveriş yapmadığı insan yok denecek kadar azdır. Mevlüt Uysal ve bir iki karanlık el (şu an bu karanlık elleri açıklamıyorum) 21 Ocak 2012 de yapılan ilçe kongresi ile 2014'ü garanti altına aldıklarını düşünüyorlar ama kanımca yanlış yapmışlardır.
 
Başakşehir'de en çok üye kaydı yapan Adıyamanlı Ramazan Öztürk ve bir çok kişi ve Ak Parti adına yaptıkları çalışmaların karşılığını aldıkları söylenemez.  2014 seçimlerinin kaderini orta bölge belirleyecek. 
 
Listede Ayhan Özgürel'e baskı olduğu iddiaları doğrumu ?

Bir çok ilçenin yönetim kurulu listesini inceledim. Çalışan ve yararlı olan yürütme kurulu üyelerinin çoğu yeni listede olduğu halde Başakşehir'de hiç bir teşkilat mensubu ile sorunu olmyana Ahmet Akın'ın liste dışı kalması bile tek başına Ayhan Özgürel'ê müdahale olduğu gerçeği ile bizi karşı karşıya bırakıyor. Ahmet Akın ile Ayhan Özgürel'in arkadaşlıkları ve dostluklarını düşündüğümüz zaman mutlaka listede olacağını düşünmek kadar makul ve mantıklı bir durum yok iken listeye yapılan müdehale ile AKIN'ın beklenmedik bir şekilde liste dışı kalmasını sağladı. Akın kendisine yapılan bu haksızlığı bir gün vakti zamanı gelince mutlaka açıklayacaktır.

Ahmet Akın'a karşı operasyon yapanlar önceden seninle çalışmayacağız deselerdi Akın'da ona göre pozisyon alır teşkilat karşısında istenmeyen adam olmadan kendisi bu dönem aday olmyacağını açıklayarak bir şekilde İZZET-i ikbal ile babı yönetiminden çekilirdi. Bu tezgahı yapanlar geleceği parlak olan Ahmet Akın'ı itibarsızlaştırmak istediler. Bakalım Akın bu oyun için ne diyecek ? 

Yaşamak istiyorsanız yalvarın ölmek istiyorsanız karşı gelin

Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal yaptığı işlerle adeta ilçenin CENGİZHAN'ı olduğunu kanıtlarcasına işler yapıyor ne mi o işler;

>Başkaşehir İlçesi sel felaketine uğradığı zaman TV.muhabiri 140 tane köpeği 
   barınakta kurtarmak için araç ister Başkan ağzına geleni söyler,,,

>
Güvercintepe mahalle Muhtar Yüksek emlak raiçleri için dava açar ve  
   kazanırbaşkan yargı kararını uygulamaz,,,


>
Yaşar Halı sahayı yıkar yargının verdiğini iddia ettiği YIKIM kararını hak 
   sahiplerine ve basın'a ibraz etmez

>Camii içinde bayram namazında çıkılan bir anda ilçe mülki idare amirlerinin 
   gözü önünde basın mensubunu rencide etmekten çekinmez.İki yıl geçtiği 
   halde halen özür dilemez.


>
Kongerede 40 kişinin isminin üzerini çizmesine karşın hem parti delegesi 
   olan hemde sözleşmeli olarak belediyede garip gançlerden intikam
   alırcasına mademki siz benim il delegesi listemde üstümü çizdiniz
   ben de sizin işinize son vereceğim demek ne kadar ahlaki dir ?


Hülasa yaptığı yanlışları saymakla bitiremeyeceğimiz muhterem başkanımız için çok iyi yapıyorsunuz buyrun yanlış yapmaya devam mı edin diyeyim yoksa yaptığının yanlış olduğunmu muı söyleyelim ? Biz emri bil maruf nehyi anil münker üzere olacağız.Yani iyiliği emredeecğiz kötülükten alıkoymak için çalışacağız. 

Sonuç olarak herkesi düşman gören ve minik bir eleştiri yapanlara yaşam hakkı tanımak istemeyen Belediye başkanı Mevlüt Uysal’ın ilçede her şeyi çorba ettiğini söylemek mümkün. Yazdıklarımı işkembe-i kübradan yazmıyorum. Her kelimenin bir mantığı ve karşılığı var. İlk belirti sel faleketinde araç yardımı isteyen ATV.muhabiri İlhan Tanrıöver'e fırça atmakla oldu.
 
Ak Parti İl Başkanlığı Başakşehir'e bir an önce bir müfettiş göndermeli yarın çok geç olabilir 

Allah Rızası için Ak Parti İstanbul il başkanlığı veya genel merkez tebdili kıyafet bir müfettiş göndersin ve araştırsınlar sadece Nişanlısı ile birlikte çalıştığımız için Hümeyra Doğan kardeşimizin hem belediyedeki işine son veren hem de kendi yanında çalışan Gençlik kolları başkanı Furkan Levetoğlu kardeşime baskı yaparak Hümeyra Doğan’ı ilçe gençlik kollarından ihraç et demenin aklı mantığı olup olmadığını müfettiş araştırsın. 
 
Babuşçu ve Dalkılıç’tan istirhamım Başakşehir’i incelesinler 
 
Sayın Ak Parti İstanbul il başkanı Aziz Babuşçu ağabeyim ve teşkilat başkanı Sayın Halis Dalkılıç’a sesleniyorum lütfen ister gizli,isterse açık olarak Başakşehir’de bir araştırma yapın halkın yüzde kaçı başkan dan memnun kaçı değil görün derim ? Mesela benim gibi Ak Parti için maddi ve manevi bedeller ödeyen birisi olarak seçmeni olduğum MEVLÜT UYSAL'dan memnun değilim. 
 
Bakınız Bahçeşehir’de Başakşehir’de Malatya’lı hemşehrilerim seçmen olarak birinci sıradalar. Yirmi yıldır yazdığım Malatya kitabı bu ilde kaynak eser olarak okunduğu için buralarda ikamet eden hemşehrilerimin önemli bir kısmı ile teşriki mesai içindeyim. Çoğunun başkandan memnun olmadığını biliyorum.
 
İlçede seçmen olarak birinci sırada her ne kadar Tokat görünüyorsa da Adıyaman'ın 1957 de Malatya dan ayrıldığı hesaba katılırsa her iki ilin seçmen toplamı Başakşehir’in birinci sıradaki seçmen sayısına sahip.

Başakşehir ve Bahçeşehir'de birinci Sırada,ilçe genelinde 2.sırada olan Malatyalılar devre dışı   

Mevlüt Uysal Malatya’lıların gözünü boyamak için ta Küçükçekmeceden beri yanında tuttuğu Yasin Kartoğlu’ nun ilçede kaç tane Malatyalı tanıdığını merek ediyorum.  Bu Yasin’in suçu değil halk ile iletişime önem vermeyen,
Cemevi dernek başkanından Halı saha sahibine kadar onlarca vatandaş ile kavgalı olan Mevlüt Uysal’ın suçudur.
 
Güvercintepe’de Başakşehir Malatyalılar Derneğimiz var Tokatlı olan CHP ilçe başkanı  Özgür Karabat Malatyalı olan başkan yardımcısı Yasin Kartoğlu’ ndan daha fazla derneğimize uğramıştır. Bu insanlar aptal ve salak değiller seçime üç ay kala her gün de derneğe gelseniz bu bir şey değiştirmez. Önemli olan daha seçime 2 yıl kala bizleri yalnız bırakmamaktır.

Seçmen 29 Mart'ta Uysal'a karşı endişesini ortaya koydu, Ak Parti İBB. nin oyu  % 44 Başakşehir İlçe'nin  % 38 

29 Mart 2009 Belediye seçiminde bir çok seçmen Mevlüt Uysal’a oy vermeyerek İlçedeki oy oranını % 38 de tuttuğu halde Ak Parti’nin İBB.oyları % 44’e kadar çıktı. Yirmi yıldır oy kullanıyorum İLK kez oy verdiğim bir adaydan dolayı pişmanım.
 
Keşke Uysal’ın gerçek yüzünü seçimden önce görebilseydim. Gerçi seçimden üç ay sonra iyi bir başkan olmadığını anladım ama yeni bir belediye olduğu için başkana bir sene AVANS vererek okurlarımızın gönderdiği eleştirel çalışmalara tam anlamı ile yer vermedik.

Doğru söylemek gerekirse bir basın mensubu olarak Özgür Karabat ve arkadaşlarının Başakşehir Belediye başkanından daha çok halkın içinde olduklarını görüyorum.
 
Sonuç olarak kongrede 40 tane ÇİZİK yediği iddia edilen başkanın kim bu çizikleri bana attı deyip garip gurebanın ekmeği ile oynayıp işine son vermesi hayra alamet değil.
 
Bu sakat bir düşüncedir. Doğru ve ilmi olan acaba ben teşkilatıma ne yaptım ki bu 40 Çiziği yedim sorusunu kendisine sorması ve cevabını araması halinde doğru bir iş yapmış olacaktı. 

Bu sorunun cevabını bulmayı deneseydi bir dahaki seçimde çizik yemeyecekti. Ancak başkan meşhur zalim Moğol imparatoru CENGİZHAN’ın ekolünden geldiği için YAŞAMAK İSTİYORSANIZ yalvarın ölmek istiyorsanız karşı gelin demek istiyor.
 
Bunları sadece söz olsun diye yazıyor değilim. 6 Şubatta İstanbul Times Gazetemizin 5.Kuruluş yıldönümü kokteyli ve plaket takdim töreni yapmıştık. Başkan cami içinde onlarca insanın gözü önünde gazetemize hakaret ettiği halde bu mutlu günümüzün hatırına davetiyemizi kendi elimle götürüp bıraktım.

Birlikte çalıştığımız bir kardeşimin nişanlısının ekmeği ile oynayan başkanın bu durumunu gören bir çok Ak Partili kardeşim Belediye ile işleri olduğu için korkularından dolayı gecemize gelemediler. Ben bu arkadaşlarımızı suçlamıyorum.
 
Başkan, bu kafa ile ömür olur ve bir daha ki kongreye yetişirsek ve parti yetkilileri de sizi il delegesi olarak gösterirlerse inanın bana bu ÇİZİKLER en az iki misli olur. İnsanları baskı ile susturmak işe yarasaydı bugün Suriyeli muhalifler Beşar Esed’in sarayına yaklaşamazlardı.
 
Para gani, fors had safhada hadi bakalım hayırlısı

Neyse başkan sizin makamınız var,devasa bütçeleriniz var,yardımcılarınız var,cennete nasıl gideceğini bilen danışmanlarınız var,müdürleriniz var,personeliniz var,her ne kadar T.C.Başbakanlık Sarı basın kartı sahibi olarak işimizi layıkı ile yapmaya çalışıyorsak da size göre kıytırık bir yerel gazeteciyim. Ben mi size akıl vereceğim değil mi başkan ? İşine son verdiğin bu mazlumların duası öyle bir tutacak ki sen bile neye uğradığını şaşıracaksın.
 
Sağlıklı bir kafa ile düşünseniz benim söylediğim her şeyin sizin maaş ödediğiniz danışmalarınızın size söylemesi gerektiğini bilirsiniz. Ama sizin bu tür uyarı ve eleştirilere teşekkür etmeyeceğinizi bildikleri için onlarda makamlarını ve maaşlarını kaybetmemek adına zaten başkanın iki senesi kaldı diyerek ses etmiyorlar. Ama benim sizden bir beklentim ve korkum yok. Siz bu uyarılarımı ne zaman ki makamınızı ve çevrenizi kaybederseniz işte o zaman ne kadar doğru şeyler yazdığımı anlayacaksınız ama iş işten heçmiş olacak...
 
Mağrurlanma başkanım senden büyük ALLAH var…

Başakşehir Times / Hüseyin ÇETİNER 21 Şubat 2012

YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim
ibrahim - 10 yıl Önce

kalemine sağlık hüseyin bey ne demiş büyüklerimiz anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az

ahmet gül
ahmet gül - 10 yıl Önce

hüseyin bey sizin sanırım bir kuyruk acınız var görüyorumki sürekli mevlüt başkanın aleyhinde propaganda yapıyosunuz sanırım mevlüt başkanım size bekldiğinizi vermedi siz nerde anket yapıyosunuz bilmiyorum ama biz başakşehir halkı olarak başkanımızdan memnunuz biz mevlüt başkan dönemine kadar orta bölgediye bilinen mahallelerde başkan gördüğümüz yoktu mahallelerimizde çamurdan pislikten gezilmiyordu siz kim için yazıyosunuz bilmiyorum ama biz başakşehir halkı olarak mevlüt başkanımızdan memnunuz.lütfen kişisel menfaatlerimiz için insanlara çamur atmaktan haksız yere suçlamaklardan vazgeçin.yarın mahşerde bunun hesabını veremezsiniz

Hüseyin ÇETİNER
Hüseyin ÇETİNER - 10 yıl Önce

Siz başkandan memnun olabilirisiniz ama İlçenin bir çok sokak ve caddesini bizzat gezen birisi olarak her geçen gün başkandan memnuniyetsizlik belirtenlerin sayısı artıyor. Güvercintepe mahalle muhtarı yüksek emlak raiyiç bedelleri için dava açtı ve kazandı başkan uyguladı mı HAYIR. Halı sahayı kontratı 2014'e kadar olduğu halde yıktı.YIKIM belgesi gösterdimi HAYIR.İlçesi sel felaketine uğradığı zaman ATV.Muhabiri İlhan Tanrıöver'e canlı yayında hakaret etti özür diledimi HAYIR, Güvercintepe mah.16.sokakta bir çok özürlü var sokak patika başkan yaptımı HAYIR, Anketimizi sadece Başakşehir Timesta yayınladık,Siz Başakşehir halkı adına konuşma hakkını nasıl kendinizde buluyorsunuz ? Siz başkana çok güveniyorsunuz o zaman her mahalleye bir sadık kurun yarın seçim'olsa kime oy verirsiniz diye oy kullandırın bakalım başkan % kaç oy alacak ? Ahmet bey telefonumuz 0212-415 82 05 dir ararsanız size daha dedaylı bilgiler verebiliriz.Kuyruk acımda olamaz.Biz sadece halkın sesi olmaya talibiz. Durmak yok yanlışları yazmaya devam...Başkandan da hiç bir beklentim yok. Kuldan isteyeceğimize HAZİNELERİ SONSUZ OLAN RABBİMİZDEN İSTİYORUZ ÇOK ŞÜKÜR O DA BİZLERİ AÇ BIRAKMIYOR.Siz başkanı bu kadar koruduğunuza göre o zaman sizin mantığınızla hareket edecek olursak SİZİNDE KUYRUK ACINIZ OLMADIĞINA GÖRE BAŞKANDAN NEMALANIYORMUSUNUZ DEMEMİZ Mİ GEREKİR ? BİZ TEVAZU,ALÇAK GÖNÜL VE İNSANLIĞIN ÖLDÜRÜLMEMESİ GEREKTİĞİNE İNANIYORUZ. Başkan kalbini kırdığı insanları toplasın ve hellaleşsin biz de bunu da aynen yayınlarız Ahmet Gül kardeşim. Son söz olarak bizi takip ettiğiniz için teşekkürler...

hakan demir
hakan demir - 10 yıl Önce

hüseyin bey türkçemizde güzel bir söz vardır.. biliyorsan konuş alim sansınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar..başkanı kötülemek herşeyden önce derin bir hukuksuzluktur hukuk bilmezliktir hukuk anlamazlıktır nerden gelirse gelsin..başkandan yana çok kötü bir sancınız var ki böyle deli dolu iftiralarla ve yaln asılsız haberleri sunmakla görevlenmişsin azıcık kendin ol derim ben sana...mevlananın bir sözü varya söylenene bakarım laf mı diye birde söyleyene bakarım adam mı diye .. malesef ortada ne laf var ne adam var...

Furkan
Furkan - 10 yıl Önce

Siz mevlüt Başkan'ı yakından tanıyorsunuz galiba, Güvercintepe A.yesevi caddesi 16 sokak felaket haberini yapmasınlar mı ? Halı saha yıkıldı bize Mahkeme kararı gösterin demesinler mi ? Muhtar emlak raiçleri için dava açtı kazandı haber yapmasınlar mı ? cem evi dernek başkanına karşı yanlış yaptı haber yapmasınlar mı ? Şelale parkı GUSTO restoran'a verdi yazmasın mı ? kendisi için çalışan Ahmet Akın'ı liste dışı bıraktı yazmasın mı ? Bence siz sadece Bu yazıyı okumuşsunuz başka hiç bir şey den haberiniz yok .Başakşehir times ta Hüseyin beyde adam ? ama sizin kim olduğunuz mechul...Bakınız sizin sert yorumunuzu bile onaylamışlar. Başakşehir Times şu an Kral Çıplak diyen tek yayın organı Ahmet kardeş öyle işkembeden konuşmakla olmaz bu işler. Mevlüt Uysal kendisi Avukat haberler yalansa Tekzip yazarak doğsu bu desin Ahmet kardeş bence siz Mevlüt'ten nemalanan birsiniz. Başkan her mahallede sandık kursıun yarın seçim olsa Mevlüt Uysal'a oy verirmisin desin bakalım oranlar nasıl çıkacak ? Furkan / Boğazköy

HAKAN DEMİR
HAKAN DEMİR - 10 yıl Önce

Hüseyin bey dün bir yorum yapmıştım ama bakıyorum da işinize gelmediği için yayınlamamışsınız ne kadar ayıp.. kime çalışıyorsunuz bari onuda yazın ki millet ne olduğunu anlasın senin...bari bunu yayınla beyefendii..kimin arka bahçesisin söyle onuda herşeyi kasıp kavurur şekilde yazıyorsun..ha bu arada söyleyeceğin her söze her lafa verecek cevabım vardır...

SIRADAKİ HABER

banner34