banner32

UNESCO ödüllü Azeri müzisyen ve kızı Başakşehirlileri mest etti

Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi(BKSM) 1999 Unesco Müzik Ödülü Sahibi Alim Qasimov ve kızı Fargana Qasimova'yı ağırladı.

UNESCO ödüllü Azeri müzisyen ve kızı Başakşehirlileri mest etti
 Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi (BKSM)’de sahne alan Fargana Qasimova Türkiye’de öz vatanında olduğunu hissettiğini ifade ederek, “Türk kardeşlerimizle ortak bir dile geçmişe sahibiz. Bizimde öğrencilerimiz ve iş adamlarımız Türkiye’de. Bizlerde kültür sanat alanında bu birlikteliğe destek olacağız. Müziğimizle kardeşlerimizin gönüllerini okşayacağız” şeklinde konuştu.


Azeri Sanatçıyı dinlemek isteyen müzik severler konserin başlamasına saatler kala yerlerini aldı. Usta sanatçı kızı Fargana Qasimova ile birlikte Azerbaycan Halk Müziği’nin seçkin örneklerinden; Meni atdin ay giz, Aziz dostum, Men gelmishem size qonaq, Alimi pichakh kesibdi şarkılarıyla salonu dolduran izleyicileri coşturdu.

 

Ayakta alkışlarla konseri sonlandıran Alim Qasimov ve kızı Fargana Qasimova'ya Başakşehir Kültür Müdürü Mahmut Yavuz gecenin anısına çiçek takdim etti.

 

“MÜZİĞİMİZLE KARDEŞLERİMİZİN GÖNÜLLERİNİ OKŞAYACAĞIZ”


Alim Qasimov, İstanbul’da daha önce de konser verdiklerini söyleyerek, “Yeniden İstanbul’da ve Başakşehir gibi güzel bir ilçede kardeşlerimizle olmaktan dolayı çok mutluyum. Türkiye’nin pek çok ilinde konserler verdik. Bizim için Türkiye öz vatanımızdır. Kardeşlerimizle ortak bir dile geçmişe sahibiz. Müziğimizle kardeşlerimizin gönüllerini okşayacağız. Başakşehir kültür merkezi yeni ve muhteşem bir salon. Azerbaycan ile Türkiye kardeştir. Bizimde öğrencilerimiz ve iş adamlarımız Türkiye’de. Bizlerde kültür sanat alanında bu birlikteliğe destek olacağız. Kızımla sahnede olmaktan mutluyum. Küçükken ben onun elini tutmuştum şimdi de o benim elimi tutuyor” ifadelerini kullandı

 

"8 YAŞINDA BABAMLA SAHNEYE ÇIKTIM"

 

Usta sanatçının sahneyi paylaştığı kızı Fargana Qasimova, Başakşehir’de olmaktan şeref duyduğunu söyleyerek, “Ben küçükken babamın müziklerini dinliyordum. 8 yaşında babamla birlikte sahnelere çıktım. 16 yaşında Avrupa ve Amerika konserlerine gittim. Babam benim her zaman ustam oldu, dünyanın her yerine birlikte geldik. O’na minnet borçluyum” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35