banner25

Sular Vadisi’nde tekerlekli sandalye hizmeti

Başakşehir Belediyesi, örnek bir sosyal belediyecilik uygulamasına daha imza atarak Sular Vadisi’nde yaşlı ve engelliler için tekerlekli sandalye hizmeti başlattı.

Sular Vadisi’nde tekerlekli sandalye hizmeti
 Başakşehir Belediyesi, yaşlı ve engelli vatandaşların Sular Vadisi’ni daha rahat dolaşabilmesi için bölgede tekerlekli sandalye temin noktaları oluşturdu. Vatandaşlar, ücretsiz sunulan sandalyeleri alarak Sular Vadisi’ni rahatça dolaşabiliyor.
 
Yıl boyunca devam edecek

Araç trafiğine kapalı olan Sular Vadisi’ni ziyaret eden engelli ve yaşlı vatandaşlar için Vadi’nin giriş ve çıkış noktalarında tekerlekli sandalye temin noktaları oluşturuldu. Belediye görevlileri tekerlekli sandalye almak isteyen vatandaşların kimlik bilgilerini alarak, imza karşılığı teslim ediyor. Engelli ve yaşlı vatandaşlar 5 km.’lik Vadi’yi Belediyenin ücretsiz olarak sağladığı tekerlekli sandalyelerle gezebiliyor. Saat sınırlaması olmayan hizmette vatandaşlar tekerlekli sandalyeleri aldıkları noktalara bırakıyorlar. Ramazan ayında başlayan tekerlekli sandalye hizmeti Sular Vadisi’nde yıl boyu devam edecek.

“Büyük kolaylık”

Başakşehir Belediyesi’nin tekerlekli sandalye hizmetinden faydalanan vatandaşlar düşüncelerini paylaştılar:

Hilal İbiçoğlu: “İkitelli’de oturuyorum. Sular Vadisi’ne gezmeye geldik. Yaşlı, yürüyemeyecek durumda olan tanıdıklarımız var. Uygulamayı çok faydalı buluyorum. Her insan gibi onların da bu güzellikleri görmeye hakkı var. Bizler bile bu kadar uzun yolu yürürken yoruluyoruz. Onlar için büyük kolaylık.”

Şehri Doğan: “Sular Vadisi çok büyük, yaşlılar ve engelliler için güzel bir uygulama. İhtiyaç duyduğumuzda kullanacağız.”

Meliha Yayla: “Başakşehir’e misafir olarak geldim. Sular Vadisi’nde böyle bir uygulama çok güzel. Yaşlıların yorulmaması için faydalı buluyorum.”
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34