banner29

Spor Parkları, Atletizm kursu seçmeleri başladı

Başakşehir Belediyesi Spor Parkları ders yelpazesini genişleterek bünyesine Atletizm’i de ekledi.

Spor Parkları, Atletizm kursu seçmeleri başladı
Başakşehirli çocuklara verdiği ücretsiz eğitimler ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Başakşehir Belediyesi Spor Parkları şimdide Atletizm branşı derslerini bünyesine ekledi.
 
Spor Parkları Atletizm kursu seçmeleri Başakşehir Olimpiyat Stadında başladı. Atletizm seçmelerine Başakşehir Belediyesi’nin Güvercintepe, Altınşehir, Başakşehir, Kayaşehir Spor Parklarına kayıtlı 260 öğrenci katıldı. Üç hafta sürecek seçmelerde, başvuruların 600’ü bulması bekleniyor.
 
Seçmeleri, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun hocaları yapacak

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun destekleri ile hayata geçirilen proje ile ilçe çocukları ücretsiz olarak Atletizm branşında eğitilecek.  
 
Geleceğin Dünya ve Olimpiyat Şampiyonlarını yetiştirmek amacı ile hayata geçirilen çalışmanın ilk ayağı olan seçmeler başladı. Atletizm kursu seçmelerinde öğrenciler 30 metre, uzun atlama ve koşu branşlarında yetenekleri sınanacak. Seçmeleri Türkiye Atletizm Federasyonu hocaları yapacak. Seçmelere katılan her çocuk üç hafta boyunca uzman hocalar tarafından gözlemlenecek, yetenekleri tespit edilecek. Üç haftanın sonunda ise seçmeleri geçen öğrenciler kendi branşlarında, ücretsiz olarak Federasyonun hocaları tarafından eğitilecek.
 
Eğitimlerin,  katılımcı sayısına göre Başakşehir Olimpiyat Stadı ya da Ataköy’deki Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda verilmesi planlanıyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35