banner25

Spor parkı karatecileri yüzleri güldürdü

Başakşehir Belediyesi Spor Parkları’nda eğitim alan öğrenciler "5. Uluslararası Turkish Open" Karate turnuvasında 4 altın, 7 gümüş ve 6 bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

Spor parkı karatecileri yüzleri güldürdü
Başakşehir Belediyesi Spor Parkları’nda tamamı ücretsiz olarak sunulan spor faaliyetlerinden birisi de Karate-Do.  Japonya kökenli bir savunma sanatı olan Karate-Do branşına Başakşehirli çocuk ve gençlerin ilgisi oldukça yüksek. Spor Parklarında eğitim alan öğrenciler başarıları ile yüzleri güldürüyor.  22-23-24 Temmuz 2016 tarihlerinde Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Hasan Mevsuf spor salonunda yapılan "5. Uluslararası Turkish Open" Karate Turnuvası’na katılan sporcular toplamda 4 altın, 7 gümüş ve 6 bronz madalya almayı başardı.
 
Sporcular, turnuva öncesi şehitler için dua etti

Çalışmalarına milli sporcu ve antrenör Yavuz Karamollaoğlu idaresinde devam eden Karate takımımız yarışma öncesinde Çanakkale şehitliğini de ziyaret etti. Antrenör Yavuz Karamollaoğlu, “Şehitliğimizi ziyaret ederek hem daha önce ziyaret şansı olmamış sporcularımızın bundan faydalanmasını hem de yarışma öncesi sporcularımızın manevi motivasyonunu yükseltmeyi hedefledik” açıklamasında bulundu.
 
Müsabakalarda dereceye giren oyuncular ise şöyle;

Altın madalya kazanan sporcular; Enes Akyıldız, Aysima Karakaya, Aybüke Nur Punar, Büşra Ceylan.
 
Gümüş madalya kazanan sporcular; Elif Sude Dorukoğlu, Hiranur Saruhan, Ali Sami Yayla, Halenur Punar, Orhan Alp Kuzulu, Emirhan Duman, Bora Karaeçber
 
Bronz madalya kazanan sporcular; Yusuf Kılıç, Abdulsamet Ceyhan, Asude Arpacı, Tarık Yeşilkır, Muhammet Batuhan Arslan, Hiranur Kasatura 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35