banner25

Serkan Keskin: 'Bir İsmail Abi değil tabi!'

Leyla ile Mecnun'un efsanesi İsmail Abi, 'Sait'le ekrana dönüyor. Serkan Keskin'le Beş Kardeş'in merak edilenlerini 'Beş Soruda' konuştuk.

Serkan Keskin: 'Bir İsmail Abi değil tabi!'
 İsmail Abi’nin renkli ceketiyle sahilden el salladığı gibi el salladık Leyla İle Mecnun’a. ‘O gemi bir gün gelecek diyen’ İsmail Abi artık yok, absürt, gerçeküstü komedi de! Onur Ünlü bir mahalle dizisi ‘Beş Kardeş’le ekrana dönmeye hazırlanıyor.Radikal'den Ümit Buge, dizinin abisi Serkan Keskin yeni karakterinin ismini ve merak edilenleri ‘Beş Soruda’ anlattı.
 
İşte Serkan Keskin’in, Nadir Sarıbacak, Tansu Biçer, Osman Sonant veFatih Artman gibi efsane bir kadroya Sait karakteriyle ‘abilik’ edeceği ‘Beş Kardeş’ diziyle ilgili ilk röportaj. 
 
Karakterin ismi de kendisi de çok merak ediliyor. İstersen oradan başlayalım?
Karakterin adı Sait. Beş kardeşin en büyüğü. Anne baba gittikten sonra hayatının tamamını o beş kardeş için yaşıyor, en büyük olduğu için onlara hem annelik hem babalık yapıyor. Balıkçılık yapan, balık tezgâhı olan biri Sait. Kardeşlerine kendini adamış bir ağabey. Hiç evlenmemiş. 
 
Nadir Sarıbacak, Tansu Biçer, Osman Sonant ve Serkan Keskin…Gerçekten bir rüya kadro! Beşinci kardeş kim?
En Küçük kardeş de Fatih Artman. O da dizide Aziz karakteriyle karşımıza çıkacak. Zaden Nadir ve Tansu benim Semaver Kumpanya’dan on senedir, 15 senedir tiyatro yaptığım insanlar. Tiyatro kurduğumuz, beraber yürüdüğümüz nerdeyse çocukluk arkadaşlarım. Ve şu an beş kardeşi oynuyor olmamız gerçekten çok zevkli.
 
İsmail Abi beklentisiyle ekran karşısına oturacaklar için neler söylemek istersiniz?
İsmail çok sevilen bir karakterdi. Benim de çok sevdiğim bir karakterdi, ama bitti ve hayat devam ediyor. Benim de mesleğim bu ve şimdi Sait de çok sevdiğim bir karakter. Ama daha yeni şekilleniyor ve henüz izleyiciyle buluşmadı. Ama tabi ki bir İsmail Abi değil! Sonuçta İsmail Abi’yi de oynayan benim Sait’i de oynanan benim o yüzden içinde ufak tefek şeyler vardır, ama İsmail Abi’yle hiç alakası olmayan bir karakter. Günümüzde, daha reel bir zamanda geçen, fantastik- absürt olmayan bir karakter değil daha gerçekçi ne yazık ki! 
 
İtirazım Var’da imam karakterini oynamıştın, Kertekele'deki imam tartışmalarıyla ilgili ne düşünüyorsun?
Kertenkele’yi görmedim henüz, Timur arkadaşımdır. Kimsenin kötü niyetli bir şey yaptığını düşünmüyorum. Biz de İtirazım Var’ı yaparken kötü niyetli bir şey yapmadık. Sonuçta imam da avukat da bankacı da doktor da polis de bunların hepsi birer mizansen. Ben imam değil bankacı da oynayabilirdim. O adamın başına gelen şeylerdi. Biz zaten bir imam filmi yapmadık bir film içinde bir imam karakterini oynadım. Her şey sevilecek, sevilmeyecek, eleştirilecektir günümüzde hep böyle oluyor. Dizi özelinde izleyemediğim için çok fazla bir şey söyleyemeyeceğim. İtirazım Var’ın devamını çekmek istiyoruz, şu an yazım aşamasında değil fikir aşamasında. Konuşuyoruz, ediyoruz inşallah! Umuyoruz.
 
'Beş Kardeş’, ne zaman başlayacak?
Yayın tarihiyle ilgili tam olarak netleşen bir şey yok. Şu an ikinci bölümü çekiyoruz, Kasım ortası, sonu gibi gireriz programıyla başlamıştık ama ülkede de hiçbir şeyin belli olmadığı gibi televizyonda da her şey belirsiz olduğu için tam olarak net bir tarih yok. ‘Şu döneme olur’, diye bir şey de net olarak söyleyemiyorum. Ama biz çalışmaya başladık, çekiyoruz, yola girdik yani. Yayın tarihi çıktığında da yayınlanmaya başlayacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34