banner29

Şehitler için mevlid okutuldu, lokma dağıtıldı

15 Temmuz demokrasi şehitleri için Başakşehir’de 54 camide Mevlid-i Şerif okutuldu namazın ardından 41 bin 500 paket lokma tatlısı dağıtıldı.

Şehitler için mevlid okutuldu, lokma dağıtıldı
 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında, demokrasiye ve halk iradesine sahip çıkmak için şehit olan polis, asker ve sivil vatandaşlarımız için  Başakşehir’de ki 54 camide Mevlid-i Şerif okutuldu ardından lokma tatlısı dağıtıldı.

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Başakşehir camilerinde Cuma namazı öncesinde şehitler için Kur’an-ı Kerim okutuldu, dualar edildi. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Tunahan Camii’nde Cuma namazı çıkışında vatandaşlara sohbet etti.

 

Başkan Uysal, 15 Temmuz’un ülkemiz için bir dönüm noktası olduğunu  belirterek, “ Halkımızın gösterdiği bir kahramanlık. Yarın yıldönümü. Halkımız tekrar 15 Temmuz’u unutmamak adına, şehitlerimizi hatırlamak adına, kahramanlık gösteren gazilerimiz adına etkinlikler düzenliyoruz.  Biz öncelikle o şehitlerimize minnet borçluyuz. Bu manada Cuma namazı çıkışında şehitlerimiz adına, dua okusun, Fatiha okusun diye burada lokma dağıttık. İnşallah camiye gelen cemaatin 15 Temmuz’u ve şehitleri hatırlaması adına bir katkımız olmuştur” diye konuştu.

 

Başkan Uysal, “15 Temmuz’u unutturmamak, şehit ve gazilerimize şükran ve minnetlerimizi ifade etmek için Başakşehir Milli İrade Meydanında tüm hemşehrilerimizle birlikte olacağız” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35