banner29

Şahintepe ve Hoşdere’ye yeni parklar

Başakşehir Belediyesi ilçeye yeni park ve yeşil alanlar kazandırmaya devam ediyor. Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar ile Şahintepe ve Hoşdere bölgelerine iki yeni park yapılıyor.

Şahintepe ve Hoşdere’ye yeni parklar
 Bölge sakinleri ve çocukları memnun edecek olan parklar için çalışmalar başladı. Bölgeye artı değer katacak olan parkların ilki Şahintepe Uğur Mumcu Caddesi’nde yapılıyor. 580 m2’lik alanda kurulacak olan park yeşil dokusu ile de dikkat çekiyor. Parktaki 130 m2’lik yeşil alan yer alacak. 450 m2’lik sert zemini olan parkta çocuklar oyun alanlarında doyasıya eğlenecek. 172 m2’lik çocuk oyun alanının yer aldığı parkta 127 m2’lik basketbol sahası da yer alıyor.  

 

Yapımı başlayan diğer bir park ise Bahçeşehir 2. Kısım’da yapılıyor. Hoşdere de yer alan park 1250 m2’lik bir alanda yapılıyor. 470 m2’lik yeşil alanımız ve 780 m2’lik sert zeminin yer aldığı parkta çocuklar için 170 m2’lik çocuk oyun alanı, 100 m2’lik basketbol sahası bulunuyor. Yetişkinler için fitness alanının da yer aldığı parkta yine çocuklar için kum oyun alanı da bulunuyor.

 

Yapım aşamasında olan parkların 2017 yılı Mart ayına kadar tamamlanması hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35