banner29

Şahintepe ve Güvercintepe protestoya hazırlanıyor

Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal'ın Şahintepe ve Güvercintepe Mahallerinde yapılan ramazan etkinliklerinde dernek başkanlarına sadece gecenizde gelmesi halinde Belediye başkanı Mevlüt Uysal'ın dışında kimseye konuşma hakkı vermeyin diyerek CHP.ilçe başkanı Özgür Karabat'ın önünü kapatmak istediği iddia edildi...

Şahintepe ve Güvercintepe protestoya hazırlanıyor
Şahintepe ve Güvercintepe de dernek idarecileri başta olmak üzere tepki çok büyük .

Halkın sıcak yaz gülerinde güzel zaman geçirdiği Şahintepe ve Güvercintepe ramazan etkinliklerinin iptal gerekçesinin sebebi iki gencin kavgası değil CHP.ilçe başkanı Özgür Karabat'ın dernek başkanları tarafından konuşturulması olduğu dernek yöneticileri tarafından ifade edildi.

Başakşehir Times Haber Merkezi  

Belediye dernek başkanlarını toplayarak sadece gecelerinizde belediye başkanı konuşacak dediği halde dernek başkanlarının kendilerini onurlandıran CHP.ilçe başkanı Özgür Karabat'ın kısa etkili konuşmaları alkışlar ile desteklenince belediye de basit bir kavgayı gerekçe göstererek Şahintepe ve Güvercintepe mahallerindeki etkinlikleri iptal ettiği halk arasında konuşuluyor. 

Halk neden Sular vadisi,Bahçeşehir Gölet ve Kayaşehir'in iptal edilmediğini sorunca Belediyenin orada dernekler yok demesi de tek gerekçe derneklerin Özgür Karabat'a konuşma vermelerinden dolayı kesin çözüm olarak bu iki mahallediki etkinlikleri iptal etmekten buduğu iddia edildi.

İstanbul Times haber Ajansı olarak bir kaç gün önce cıvıl cıvıl olan ve halkın gönüllerince eğlendikleri Tepe ilköğretim'in bahçesini görüntüledik. Gördüğümüz bomboş okulş bahçesi bizi derinden üzdü... halk ve çevre esnafı durumdan çok şikayetçi olduğunu şfade etti.

CHP.ilçe başkanı Özgür Karabat ve Belediyenin bu konuda ne diyeceği merak konusu olodu.

Basın danışmanını telefon ile arayarak neden iptalin gerekçelerini halk ile paylaşmadıklarını sorduk ama henüz bu konuda bir açıklama yapılmış değil.


Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34