banner29

Şahintepe Ve Altınşehirlinin Umudu Karabat

CHP Başakşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Karabat, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Şahintepe ve Altınşehir’de halkın büyük ilgisi ile karşılandı.

Şahintepe Ve Altınşehirlinin Umudu Karabat
CHP Başakşehir Kadın Kollarının Şahintepe’de organize ettiği kahvaltı programında Şahintepeli kadınlarla bir araya gelen Karabat, “Bu ilçenin en eski mahallelerinden birini kuranlar Şahintepeliler asla mağdur edilmeyecek” diyerek şunları söyledi;

Hiç Bir Babaanne Torunundan Ayrılmayacak

“Şahintepe’nin sağlık ocağı yetersiz, devlet hastanesine zamanında ulaşamıyor, çocukların servis ve dershane problemleri var, evlerimiz ne olacak? Burada kalabilecek miyiz? Komşumuzdan ayrılacak mıyız?” diye soruyorsunuz, hiçbir babaanne torunundan, hiçbir baba evladından, hiçbir kadın komşusundan ayrılmayacak. Ben buradan sizlere söz veriyorum, 30 Mart’ta Belediye Başkanı olduğum andan itibaren gönlü zengin olan Şahintepelilerin, sofrası da zengin olacak; sokağı da zengin olacak.” dedi.
Karabat, programda yaptığı konuşmanın sonunda ”Şahintepelilerin hiçbir umudunu boşa çıkarmayacağıma buradan söz veriyorum” diyerek sözlerini tamamladı.


Yuva Yıkanın Yuvası Olmaz

Altınşehir’de bulunan Kanaat Önderleri ile yapılan toplantıya katılan Karabat, Altınşehir’in sorunlarına değinerek, “Yuva yıkanın yuvası olmaz, bizim görevimiz insanların yuvalarını yıkmak değil, yuvalarının değerine değer katmaktır” dedi.


1 Saat Adaletle Yönetmek, 1 Yıllık İbadete Bedeldir

‘Belediyeler her bölgeye eşit hizmet etmelidir’ diyen Karabat, “1 saat adaletle yönetmek, 1 yıllık ibadete bedeldir. Biz idareciler adaletli yönetmek zorundayız, her bölgeye, her mahalleye, her sokağa eşit hizmet etmeliyiz. Adalet bunu gerektirir. Bir ilçenin bir bölgesi aşırı gelişirken, diğer bölgelerine hizmet yapılmıyorsa, burada bir adaletsizlik var demektir.” şeklinde konuştu.


Bir Belediye Başkanı Yetkisiz Olabilir Ama Etkisiz Olamaz

Programda söz alan bir katılımcının “Bizim bölgemizin yıkım kararı çıkmış, siz belediye başkanı olursanız bu yıkım kararını uygulayacak mısınız?” şeklindeki sorusuna Karabat;
“Yıkım kararları belediyeye tebliğ edilir ve belediye zabıtaları tarafından uygulanır. Ben belediye başkanı olursam benim hiçbir zabıtam hiçbir evi yıkmayacak. Bir belediye başkanı yetkisiz olabilir ama etkisiz olamaz. Eğer haksız bir uygulama varsa, bu haksızlığa destek çıkmak daha büyük haksızlıktır.”


Bizim Derdimiz Cüzdanla Değil, Bizim Derdimiz Vicdanla

“Belediyelerin görevi halkını mağdur etmek değil, haksızlıklara karşı halkı ile birlikte mücadele etmektir. Bizim derdimiz cüzdanla değil, bizim derdimiz vicdanla. Rant uğruna hiçbir yurttaşımızın mağdur olmasına vicdanımız razı gelmez. Eğer bu bölgenin bir zenginliği varsa, bu zenginliği yıllarca bu bölgenin kahrını, çamurunu, çilesini çekmiş bu insanlar paylaşmalıdır. Parası olan adamın gökdelenler diktiği yerde, o bölgenin insanına imar verilmiyor ve evleri yıkılmak isteniyorsa, biz bu haksızlığa, adaletsizliğe karşı halkımız ile birlikte mücadele ederiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34