banner32

Şahintepe Hz. Ali Ekber Camisi açıldı

Şahintepe Hz. Ali Ekber Camisi, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın katıldığı bir törenle açıldı.

Şahintepe Hz. Ali Ekber Camisi açıldı

Şahintepe’de gerçekleşen açılış programına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan, Başkan Yardımcıları; Yasin Kartoğlu, Murat Şahin, Türkiye Caferiler Lideri Selahattin Özgündüz ve Başakşehirliler katıldı.

‘Camilerimiz buluşma yerlerimizdir’

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, yaptığı selamlama konuşmasında birlik beraberlik mesajı verdi. Başkan Uysal, “Camilerimiz buluşma yerlerimizdir, inancımızın temelidir. Açılışını yapmakta olduğumuz camimiz birlik beraberliğimizin gelişmesine vesile olur, inşallah. Yakınımızda ki Cemevimizin yapılışına vesile olduk. Güvercintepe’de bir camimizin açılışını daha yapacağız. İslam dünyasında hep itilaflar görüyoruz. Hâlbuki inancımız bir, kıblemiz bir, peygamberimiz bir. Diğer farklılıklarımız öne çıkmamalıdır. Ama bunların öne çıkartmaya çalışanlar var. Bizler de zaman zaman bu tuzağa düşebiliyoruz. Bu ayıp bizim ve bu ayıbı düzeltecekte bizleriz.”

Başkan Uysal’dan bilgievi ve yüzme havuzu müjdesi

Bölge de yapılan projelere de değinen Başkan Uysal, Şahintepelilere Bilgievi, Yüzme Havuzu müjdesi verdi, “Burada ki camimizin daha güzelini imar sorunları çözüldükten sonra yapacağız. Kanal İstanbul projesi nedeni ile Şahintepe’nin imar yetkileri üç bakanlığa geçti. Ortak noktayı bulup mutabakat sağlanırsa ben milletvekilimizle birlikte dosyaları bakanlıklara götürüm. İnşallah 2016’da Güvercintepe’deki gibi burada da siteler yapmaya başlarız. Buralarda alt yapı, eğitim gibi sorunları çözdük, Şahintepe’de, Başakşehir gibi Bahçeşehir İstanbul’un en nezih yeri yapacağız. Ali Osman Gül İlkokulunun bahçesine Bilgievi ve yüzme havuzu yapacağız. Halkımız bu tesislerden ücretsiz olarak faydalanabilecek.”

‘Bizim önceliğimiz, vatanımızın bölünmez bütünlüğüdür’

Türkiye Caferiler Lideri Selahattin Özgündüz ise yaptığı selamlama konuşmasında şunları dile getirdi, “Bu inanç sistemi dünyanın neresinde var ise imanları barış unsuru olurlar ve topluma bereket olurlar. Kötünün zalimin karşısında dururlar. Türkiye vatandaşı olan Caferilerin içeride sorunu olursa biz milletçe kendi sorunumuzu kendi devletimizle çözeriz. Türk devletini başkalarına şikâyet etmeyiz. Bizim önceliğimiz devletimizin bekası, vatanımızın bölünmez bütünlüğüdür.”

Protokol konuşmalarının ardından Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş ve beraberinde ki ekiple birlikte caminin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Uysal açılışın ardından heyetle birlikte camiyi gezdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35