banner25

‘Renkli’ Mücadelede Final Heyecanı

Başakşehir Belediyesi’nin ilçe genelindeki liselerde eğitim gören öğrencilere sporu sevdirmek amacıyla bu yıl ikincisini düzenlediği Gençlik Oyunları’nın Paintball müsabakalarında final maçı ve madalya heyecanı yaşandı.

‘Renkli’ Mücadelede Final Heyecanı
 15 bin lise öğrencisinin rekor katılımıyla gerçekleştirilen ve survivor ile başlayan Gençlik Oyunları’nda, 2 bin 300 sporcunun ter döktüğü paintball müsabakalarında kullanılan boyalı mermiler, renkli görüntüler oluşmasına neden oldu.

İlçe genelindeki liseler arasında öğrencilere sporu aşılamak, yetenek ve becerilerini gözlemleyerek uygun branşlara yönlendirilmelerini sağlamak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen oyunlarda, paintball müsabakaları çekişmeli olduğu kadar eğlenceli mücadelelere sahne oldu.

Başakşehir Şehit Erdem Özçelik Stadyumu’nda düzenlenen paintball final müsabakası ve kupa törenine Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, Spor Parkları Tesis Amiri Aydın Sarıkuş, eğitmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Müsabakaların son gününde takımlar galibiyet için kıyasıya mücadele etti. 3,5 hafta süren paintball müsabakalarında ilçe genelindeki 47 okul, 230 takım ve 2 bin 300 sporcu şampiyonluk için ter döktü.

Paintball müsabakalarında dereceye giren ve şampiyon olan takımlar ise şöyle: 

Kızlar kategorisi  

1)    Özel Vega Anadolu Lisesi (Zehir)

2)    Özel Cihangir Anadolu Lisesi (Amazonlar)

3)    Özel Başakşehir Uğur Temel Lisesi (2. Takım)

Erkekler kategorisi  

1)    TOKİ Aliya İzzetbegoviç (Aliya Birlik)

2)    TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi (Haddini Bilbao)

3)    Özel İkitelli OSB MTAL (Matkaps)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35