banner25

Ömer Karaoğlu konserine yoğun katılım

Güçlü yorumu ve özgün besteleriyle Ömer Karaoğlu, Başakşehir Ezgi Konserleri’nde Başakşehirlilerin yoğun katılımı ile sahne aldı.

Ömer Karaoğlu konserine yoğun katılım
  

Başakşehir Belediyesi tarafından her ay birbirinden ünlü sanatçıları ilçe sakinleriyle buluşturan Ezgi konserleri, 2015 yılının açılışını Sanatçı Ömer Karaoğlu ile yaptı. İslami söylemleri ile tanınan ses sanatçısı Karaoğlu, konserde eski parçalarının yanı sıra ‘Hani bir yanımız’ isimli son albümünden de eserlere yer verdi.

 

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde ilçe sakinleri salonun tamamını doldurdu. Gecenin ev sahipliğini Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir yaptı.

 

‘Yürüyüşümüzü sürdürmeye devam ettik’

Başakşehirlilerin yoğun tezahüratları ve alkışlarıyla sahne alan Ömer Karaoğlu, Başakşehir’de olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi, “Başakşehir ile belki biraz arayı açtık, ama çokta uzun zaman olmadı. Sizlerden ayrı değildik aslında, yürüyüşümüzü sürdürmeye gayret ettik. Bugün anlamlı bir buluşmaya vesile olan Başakşehir Belediye Başkanımıza, Başkan Yardımcımıza, Kültür Müdürümüze şükranlarımız arz ederim. Malatya konserinden buraya yetiştik. Bu akşam klasiklerimizi birlikte okuyacağız.”

 

Konsere ‘Arzuhal’ parçası ile başlayan sanatçı gecede; ‘Kuşlar’, ‘Ne zaman insan’,  ‘Hasret’, ‘Yol mu dayanır’, ‘Mekke’, ‘Sızı’‘La ilahe illallah’ gibi eski ve yeni parçalarını Başakşehirlilerle hep birlikte söyledi.

 

‘Biz etrafımızda pek çok acı ve ızdırap ile birlikte yaşıyoruz. Suriye’yi biliyoruz, onlarla aşımızı paylaşmaya çalışıyoruz. Biz büyük bir ümmetin evlatlarıyız çünkü. Filistin’de yangın sürekli alevlendirilmeye çalışılıyor. Biz biliyoruz ki düştüğümüz yerden yeniden ayağa kalkacağız. Yürekten buna iman ediyoruz. Biz bu acılardan umutlar devşirmeyi bileceğiz.’ sözlerinin ardından ‘Bilemezler’ parçasını okudu.

Sanatçı, Ömer Karaoğlu alkışlar ve tezahüratlarla konserini tamamladı.

 

Başkan Yardımcısı Dikbaş, sanatçıya çiçek takdim etti


Gecenin anısına Ömer Karaoğlu’na çiçek takdim, ederek teşekkür eden Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, “Artık ülke olarak ayağa kalktık ve Dünya 5’den büyük dedik. Ezgileriyle, sözleriyle Dünya’ya özgürlük türküleri söyleyen Ömer Karaoğlu’na yürekten teşekkür ediyorum.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34