banner25

Öğrenciler, Mehmet Akif’i şiirlerle andı

İlim Yayma Cemiyeti Başakşehir Şubesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Hitabet Yarışması gerçekleştirdi.

Öğrenciler, Mehmet Akif’i şiirlerle andı
Başakşehir Belediyesi’nin desteği ile düzenlenen yarışmanın finali Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yarışmanın final programına Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan, İlim Yayma Cemiyeti Başakşehir Şube Başkanı Abdullah Yasir Şahin, Şube Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

İlim Yayma Cemiyeti Başakşehir Şube Başkanı Abdullah Yasir Şahin’in açılış konuşması ile başlayan programda finale kalan 6 okulun öğrencileri Mehmet Akif’in şiirlerini okudu.

Jüri tarafından değerlendirilen yarışmacıların ödülleri Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş ve ilçe protokolü tarafından verildi.

232 öğrenci birincilik için yarıştı

Mehmet Akif Ersoy’un genç nesiller tarafından tanınmasını sağlamak ve öğrencilerin hitabet yeteneklerinin gelişimini sağlamak amacı ile düzenlenen yarışmaya ilçe genelinden 232 öğrenci katıldı. Okulların kendi bünyelerinde düzenledikleri yarışmada her okul kendi birincisini seçti. 21 okul öğrencisi 30 Mart 2016 tarihinde M. Emin Saraç Kültür Merkezi’nde finale kalmak için yarıştı. 6 okulun yarıştığı finalde ise üçüncülüğü Bahçeşehir İMKB MTAL’den Mehmet Yakkan, ikinciliği M. Emin Saraç AİHL’den Koray Muharrem Koçak, birinciliği ise Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi Semih Sağlam kazandı.

Yarışmada dereceye girenlere para, kitap hediye edilirken yarışmaya katılan her öğrenciye Mehmet Akif Ersoy’u anlatan kitap hediye edildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35