banner32

Modern Kurban yeri

Mevlüt Uysal'ın başkanı olduğu Başakşehir Belediyesi modern bir kurban kesim ve satış yerin kurmuş. Ancak bu seneki kurban bayramlaşması Ak Parti ilçe teşkilatının destek verdiği başkan yardımcısı Mehmet Şahin'in görevden alınması sonucu bayramlaşmaya Ak Parti ilçe teşkilatının ilgi göstermeyeceğinden çekinen başkan Uysal bayramlaşmayı kurban yerinde yaptı...

Modern Kurban yeri
Başakşehir Belediyesinden modern kurban yeri
 
İstanbul’un en modern kurban kesim ve satış yerini kurup halkın modern bir ortamda kurban ibadetini yapmasını sağlayan Başakşehir Belediyesine halktan tam not geldi.   

Başakşehir Times Haber Merkezi

Bazı bilinçsiz vatandaşların araçlarını başka araçların giriş ve çıkışlarını bloke edecek şekilde park etmeleri dışında çok sorunun yaşanmadığı kurban satış ve kesim yerinde vatandaşlara belediye tarafından etli pilav ve ayran ikramı yapılması kurban sırasını bekleyen kişileri memnun etti.
 
Belediye başkanı Mevlüt Uysal’ında bayram namazından sonra işleyişi kontrol etmek üzere Kurban alanında incelemelerde bulunması ve vatandaş ile burada bayramlaşması dikkat çekti.

Uysal neden bu sene bayramlaşmayı kurban alanında yaptı
 
Önceki yıllarda bayramlaşmalar Ak parti ilçe teşkilatının yoğun katılımı ile belediyede de yapılıyorken bu sene Ak Parti ilçe teşkilatının destek verdiği başkan yardımcısı Mehmet Şahin’in görevden alınması nedeni ile kurban satış yerinde yapılan bayramlaşmada Ak Parti teşkilatının ilgi göstermediği gözlerden kaçmadı.
 
Mevlüt Uysal’ın Ak Parti teşkilatının bayramlaşmaya ilgi göstermeyeceğinden çekindiği için bu bayramlaşmayı katılım konusunda teşkilatın ilgisizliği bariz bir şekilde ortaya çıkmasın düşüncesinden dolayı üç senedir yapmadığı kurban yerinde bayramlaşmayı yapması eleştirilere neden oldu.
 
Ak Parti kulislerinde konuşulan diğer bir bilgiye göre de görevden alındıktan kısa bir süre sonra haç farizasını yerine getirmek üzere kutsal beldelere giden eski başkan yardımcısı Mehmet Şahin’in haç’ dan dönmesi ile belediye Ak parti ilçe çekişmesinin devam edeceği sinyali güçlü olarak kendisini hissettirdi.

İstanbul Times
ve Başakşehir Times gazeteleri olarak bu olayı sonuna kadar takip ederek okurlarını bilgi sahibi yapmaya devam edecektir.

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34