banner29

Minik parmaklar kodlama eğitimi aldı

Başakşehir Belediyesi Living Lab’da minik parmaklarla kodlama eğitimi verildi. Başakşehir Living Lab, Finansbank, Mıcrosoft Türkiye ve Habitat ortaklığıyla ‘Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor’ sloganı ile gerçekleştirilen eğitim 5 gün sürüyor. Türkiye’nin 22 ilinde eş zamanlı gerçekleştirilen eğitimlerle teknolojiyle iç içe bir nesil yetişiyor.

Minik parmaklar kodlama eğitimi aldı
 10 – 12 yaş aralığındaki öğrencilerin katıldığı program eğitimci Nurgül Kurca tarafından veriliyor. Kurca, eğitimle ilgili şu bilgileri paylaştı, “Eğitimin ilk gününde teorik bilgiler aktarılıyor. Programın ilerleyen günlerinde ise öğrenciler program yazmayı aşama aşama öğreniyor. Bir senedir devam eden eğitimlerimizde bir hafta süre ile katılımcılarımız kodlama eğitimi alıyorlar. Bir nevi algoritma eğitimi, çocuklar kısa sürede eğitimi öğrenebiliyorlar.”

 

Elif Cerit: “10 yaşındayım, bu eğitime ilk defa geliyorum. Kodu’yu programlamayı öğrendim. Bu oyunlara çok meraklıyım. Öğrenmesi zor değil. Burada öğrendiklerimi geliştirmeyi düşünüyorum.”

 

Yusuf Dolgunçay: “4.Sınıfa gidiyorum. Kodlama eğitimini annem söyledi bende gelmek istedim. İlk önce Kodu öğrendik sonra kendi dünyamızı açıyoruz. Çok eğlenceli bir eğitim.”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35