banner25

Minik dostlarımız yalnız değil

Başakşehir Belediyesi, soğuk kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının yanında. Tüm ekip ve ekipmanlarını bu konuda kullanan Başakşehir Belediyesi minik dostlarını yalnız bırakmıyor.

Minik dostlarımız yalnız değil
Rehabilitasyon merkezi hizmetlerinde kullanılan 3 adet hizmet aracına ilaveten ilaçlama hizmetlerinde görevli 5 araçla ilçe içerisinde yol durumunun imkan verdiği ölçüde araziye çıkarak mama dağıtımı yapılıyor. Araçların hareket edemediği noktada mamaları taşıyarak ulaştıran ekipler şimdiye kadar 800 kg yakın mama dağıtımı yaptı.
 
Vatandaşlarımız da duyarlı olmalı

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerce bölgede yapılan incelemelerde alanlarda rastlanılan bakıma muhtaç ve hasta hayvanlar alınarak rehabilitasyon merkezine götürülüyor ve tedavi süreçleri başlatılıyor. Vatandaş talep ve isteklerine de hava ve yol şartları uygun olduğunca cevap veriliyor.
 
Özellikle hava şartlarının güçleştiği dönemlerde gerçekleştirilen özverili çalışma, kış ayları boyunca da aralıklı olarak devam ettirilecek. Çalışmayı yürüten Başakşehir Belediyesi ekiplerince konuya ilişkin; “Kışın hayvanların aç kalmaması için vatandaşlarımızı da duyarlı olması gerekir. Belediye olarak çalışmalarımızla hayvanların bu karlı soğuk havalarda aç kalmasının önüne geçmeye çalışıyoruz” şeklinde açıklama yapıldı.
 
  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35