banner29

Minderin aslanları ödüllerini aldı

İlim Yayma Cemiyeti Başakşehir Şubesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Başakşehir Okullar arası güreş turnuvası düzenlenen bir ödül töreni ile sona erdi.

Minderin aslanları ödüllerini aldı
Başakşehir Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen güreş turnuvası finalleri ve ödül töreni Başakşehir İBB Akşemsettin Ortaokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa; Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan, İlim Yayma Cemiyeti Başakşehir Şube Başkanı Abdullah Yasir Şahin, Başakşehir Güreş Derneği Başkanı, Başak Mahallesi Muhtarı F. Mehmet Yıldırım, öğrenci ve veliler katıldı.
İlim Yayma Cemiyeti Başakşehir Şube Başkanı Abdullah Yasir Şahin, dereceye giren güreşçileri ve ailelerini tebrik ederek, ilçemizden Avrupa Şampiyonları çıkaracağız, dedi.

Programda konuşan Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti, “Sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Güzel müsabakalar izledik. Gençlere burada fırsat verdikleri için müsabakayı düzenleyenlere teşekkür ediyorum”

Gün boyu devam eden yarışmada, protokol konuşmalarının ardından final müsabakaları yapıldı. Dereceye giren sporculara madalyaları, kupaları ve ödülleri Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş ve ilçe protokolü tarafından takdim edildi.

150 sporcu mücadele etti

Okullar arası güreş turnuvasında 150 sporcu minderde mücadele etti. Minikler, Yıldızlar ve Gençler olmak üzere 3 ayrı kategoride yapılan yarışmaya ilçe genelinden 20 okul katıldı. Yarışma 29 ayrı siklette gerçekleştirildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35