banner29

Milli Güreşçiler Başkan Uysal’ı ziyaret etti

Başakşehir’in gururu Milli Güreşçiler Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı ziyaret etti.

Milli Güreşçiler Başkan Uysal’ı ziyaret etti
Sırbistan’da yapılan Avrupa şampiyonası ve Bosna Hersek’te yapılan Dünya Şampiyonalarına Milli mayoyu giyme ve derece yapma başarısını gösteren Başakşehirli üç Mili Güreşçi Başkan Uysal ile bir araya geldi.
 
Başakşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleşen ziyarete İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başakşehir güreş altyapısında yetişen 3 Güreşçi; Mustafa Safa Yıldırım, A.Fatih Demir, Tayfun Şenyürek isimli Milli Güreşçiler, Başakşehir Güreş Derneği Başkanı, Başak Mahallesi Muhtarı Fatih Mehmet Yıldırım, Antrenör Cemal Bakır katıldı.
 
‘Her mahalleye spor parkı yapıyoruz’

Milli güreşçileri kabul eden Başkan Uysal, “Başakşehirimizi her alanda olduğu gibi sporda da bir numara yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. İlçemizde her bir çocuğumuzun sporu bir yaşam biçimi haline getirebilmesi için her mahallemize tam teşekküllü spor parkları projemiz tüm hızı ile devam ediyor. Sizlerin başarılarına şahit oldukça da doğru yolda ilerlediğimizi görüyoruz. Her zaman sizlerin yanında olacağız, sizleri destekleyeceğiz. Başarılarınızın tüm diğer sporcularımıza örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
Sırbistan’da yapılan Avrupa şampiyonası ve Bosna Hersek’te yapılan Dünya Şampiyonalarına milli mayoyu giyen güreşçiler kazandıkları başarıları Başkan Uysal’a anlattı. 42 Kg Mustafa Safa Yıldırım, 63 Kg A.Fatih Demir ve 85 Kg Tayfun Şenyürek milli takıma giren güreşçiler oldular. 42 Kg Mustafa Safa Yıldırım Sırbistan’da yapılan Yıldız Erkekler Grekoromen güreş Avrupa şampiyonasında Avrupa 5.si olurken, 63 Kg A. Fatih Demir Avrupa 3.sü oldu. A.Fatih Demir ayrıca Bosna Hersek’te yapılan Yıldız Erkekler Grekoromen güreş Dünya şampiyonasında Dünya 5.si olarak büyük bir başarıya da imza attı.
 
Sporcu, antrenör ve aile üçgeni başarıyı büyütür…

Başakşehir Güreş altyapı sorumlusu antrenör Cemal Bakır ise yapılan çalışmalar hakkında Başkan Uysal’a şu bilgileri aktardı, “ Biz göreve başladığımız zaman bu günleri hedef olarak koymuştuk, kimi arkadaşlarımız bu büyük başarıların gelmesinin kolay olmayacağını düşünse de bugün geldiğimiz nokta hedeflerimize doğru iyi yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu başarıda tabiî ki antrenör olan evlatlarımın katkısı büyüktür. Biz ekip olarak yola çıktık ve bu yolda bize ailelerin de çok büyük katkısı oldu, başarı zaten sporcu, antrenör ve aile üçgeninde büyür. Bize güvenen ve çalışmaları ile başarı yakalayan sporcu yavrularımıza, antrenör evlatlarıma ve desteklerini esirgemeyen ailelere sonsuz teşekkür ediyorum.”
 
‘Başakşehir Güreş’de marka olmaya başladı’

Bosna Hersek’te yapılan Yıldız Erkekler Grekoromen güreş Dünya şampiyonası kafilesinde yer alan Başakşehir Güreş Derneği Başkanı Fatih Mehmet Yıldırım ise “ Başakşehir’de yapılan çalışmalar meyvelerini Türkiye’den sonra Avrupa ve Dünya şampiyonalarında vermeye başladı, Sonsuz hamd ediyoruz. Avrupa ve Dünya şampiyonaların da milli takıma 3 güreşçi birden vermek çok büyük bir başarı, bu başarıda emeği geçen tüm hocalarımızı, sporcu yavrularımızı ve dernek yönetim kurulu ve üye ailelerimizi canı gönülden tebrik ediyorum” dedi. Başakşehir’in güreşte marka olmaya başladığını ve bu tüm camia tarafından fark edilip ve takdir gördüğünü söyleyen Yıldırım, “Başakşehir Belediye Başkanımız bize her konuda destek oldu, ayrıca bize ilk fırsatta bir salon yapma sözü vermişti, İnşallah sevgili Başkanımızın da desteği ile bu başarıları kalıcı hale getirmek istiyoruz” diye sözlerine ekledi. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34