banner25

MHP.İstanbul “Yeditepeye Üç Hilal kongresini yaptı”

MHP.İstanbul “Yeditepe Üç Hilal kongresini yaptı”

MHP.İstanbul “Yeditepeye Üç Hilal kongresini yaptı”
MHP.İstanbul “Yeditepe Üç Hilal kongresini yaptı”


Beşiktaş Akatlar Spor Kompleksi'nde düzenlenen MHPİstanbulİl Teşkilatı 9. Olagan Kongresi'nde MHP İstanbul il Başkanı seçiliyor. Saat 14.00'de başlayan kongreye MHP Milletvekilleri Meral Akşener, Celal Adan, Durmuş Ali Torlak, Sadir Durmaz, Mehmet Günal, Bülent Belen de katıldı. Partililerin de hazır bulunduğu kongrede 608 delege oy kullanacak. 3 yıl aradan sonra yapılan MHP İstanbul İl Başkanlığı seçiminde 6 aday yarışıyor. MHP İstanbul İl Başkanlığı'na aday olan isimler ise Abdurrahman Başkan, Erdem Karakoç, Azmi Karamahmutoğulu, Niyazi Paksoy, Memduh Yellice ve İbrahim Cingi.

İstanbul Times Haber Merkezi

ENGİN ALAN: ARANIZDA BULUNAMADIĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM

Balyoz Davası'nın tutuklu sanığı emekli Korgeneral Engin Alan kongreye bir kutlama telgrafı göndererek, adaylara başarılar diledi. Alan bir sayfalık telgraf yazısında, "Devlet, millet sevdalısı değerli kardeşlerim, ülküdaşlarım, ananızın ak sütü gibi helal oylarınızla seçilmiş bir milletvekili olmama rağmen MHP İstanbul ilk kongresinde aranızda bulunamadığım için üzgünüm. Ancak aklımla, yüreğimle, inandığım tüm değerlerle sizlerle beraber olduğumu bilmenizi isterim" dedi." İçte ve çevremizde yaşanan gelişmeler nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti zor ve sıkıntılı bir dönemden geçmektedir" diyen Alan sözlerine şöyle devam etti: " Ülke ve millet bütünlüğü, bölücülerin hayasız ve pervasız talepleri ile tehdit altındadır. Bu şartlarda partimize ve onun savunduğu değerlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Türk milliyetçileri çatısı altına toplanmaktan onur duyduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin çimentosudur ve öyle olmaya da devam edecektir. Partimiz ülkücü hareket, Türk'ün, Türk milletinin ve Türk devletinin bölünmezliğinin en büyük teminatıdır. Kardeşlerim, sonucu ne olursa olsun kongremizin birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştireceğine Milliyetçi Hareketi daha da güçlendireceğine yürekten inanıyorum. Kongrenizin ayrılıkları değil, birliktelikleri, bölünmeleri değil kucaklaşmaları devlete-millete ülkü ve davaya hizmeti esas alarak milliyetçi hareketi daha da güçlübir şekilde geleceğe taşıyacağını değerlendiriyorum. Sonuç olarak kongrenizin aziz milletimize, Türk milliyetçiliğine ve onun yegane siyasi temsilcisi partimize hayırlar getirmesinin temennisi ile başarılar diliyor, sevgi ve saygı sunuyorum. 'Ben bu ülkeyi böldürmem' diye ve uğrunda hayatlarını veren aziz şehitlerimize de yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Ne mutlu Türküm diyene." Engin Alan'ın kutlama telgrafının okunmasının ardından salonda partililer tarafından uzun süre alkışlandı.

DEVLET BAHÇELİ: KONGRE HAYIRLI UĞURLU OLSUN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kongreye gönderdiği telgraf MHP Yozgat milletvekili Sadir Yılmaz tarafından okundu. Bahçeli tarafından gönderilen telgrafta " 9. Olağan İstanbul İl Kongresi'nin hepinize ve İstanbul'a hayırlı uğurlu olmasını cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. Türkiye'nin önünde çetin günler, çetrefilli hadiseler, çıkmaz sokaklar durmaktadır. Bölücülüğün dip akıntısı güçlenmekte, ayrılma rüyası görenler iyice küstahlaşmaktadır. Türk milletinin kanı dökülmekte, anaların gözyaşı oluk oluk akmaktadır. Ülkemizin her yanında, her kesiminde huzursuzluk ve hüsran yaygınlık ve yoğunluk kazanmaktadır. İkiyüzlü, çıkarcı ve eyyamcı yönetim anlayışı Türkiye'yi felaket bataklığının kıyısına kadar sürüklemiştir. Artık bekleme ve geciktirme lüksümüzün olmadığını herkes iyi bilmelidir. Yapılan kongremizin sonucu her ne olursa olsun, her dava arkadaşımı el ele ve gönül gönüle görmek istediğimi, iktidar hedefine de ancak bu şekilde varılacağını anlamak lazımdır. Kongreden çıkacak siyasi neticenin bu salonda hazır bulunan sizler başta olmak üzere; İstanbul'a, milletimize, ülkemize ve Türk siyasetine hayırlı olmasını diliyorum " denildi. Kongre de başkan adaylarının konuşması ile devam edildi. İTHA 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35