banner25

Mavi Marmara şehitleri kabirleri başında anıldı

Başakşehir Belediyesi Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım Bilgievi öğrencileri adını aldıkları Mavi Marmara şehitlerini kabirleri başında andı.

Mavi Marmara şehitleri kabirleri başında anıldı
 Filistin’e insani yardım götüren Mavi Marmara’da şehit edilen Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım, Bilgievi öğrencilerileri tarafından dualarla yad edildi. Edirne Kapı Şehitliği'ne gerçekleştirilen ziyarete Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, Başakşehir Belediyesi Bilgievlerinden 350 öğrenci katıldı.
 
7 Bilgievinden 7 hatim

Mavi Marmara'nın yıldönümü nedeni ile gerçekleştirilen organizasyonda öğrenciler, Cevdet Kılıçlar ve Necdet Yıldırım’ın kabirleri başında Kur'an-ı Kerim okudu, dualar etti. Ziyarette, Başakşehir Belediyesi'nin 7 Bilgievinde öğrenciler tarafından okunan 7 hatimin duası da kabirlerin başında yapıldı. 
 
Öğrenciler ayrıca aynı şehitlikteki, Afganistan'a insani yardım götürürken uçağı düşerek şehit olan Faruk Aktaş, Bahattin Yıldız, İslam Alimlerinden Molla Sadrettin Yüksel ve Sadrettin Yüksel'in şehit oğlu Metin, kızı Süreyya Yüksel'in de kabrini ziyaret ederek, dualar etti.
 
Kabir ziyareti sonrasında öğrenciler Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'ne geçerek burada öğle yemeği yedi.
 
Mavi Marmara için dev organizasyon

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri 31 Mayıs 2015’ Pazar günü de Mavi Marmara şehitlerini anmak için Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde bir anma programı düzenleyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34