banner25

Malazgirt'te yenileme çalışmaları devam ediyor

İstanbul Başakşehir Belediyesi öncülüğünde başlatılan ve Malazgirt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar Cumhuriyet Meydanı’nda başladı.

Malazgirt'te yenileme çalışmaları devam ediyor
 Meydandaki peyzaj çalışmaları son aşamaya gelirken, Sultan Alpaslan Anıtı’nda onarım çalışması devam ediyor. Muş’un Malazgirt ilçesindeki Sultan Alparslan Anıtı, Ahlat’tan getirilen taşlarla onarılıyor.

 

Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Mühendis Kenan Bozkurt, Malazgirt ilçesinin yapılan hizmetlerle modern bir ilçe olacağını belirterek, “Malazgirt Sultan Alpaslan Anıtı, ilçenin en önemli simgelerinden biridir. Bu tarihi anıt için Ahlat’tan özel taş getirdik. Anıtımızı bu taşlarla yeniden restore ediyoruz. Bu anıt başta olmak üzere Cumhuriyet Meydanı ve Kültür Parkı’ndaki çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Çocuk ve gençler için spor alanları çalışmalarına da başlanacak” dedi.

 

Başakşehir Belediyesi ekipleri, ilçeye yapılacak Bilgievi’nin çalışmalarına da başladı. Proje aşamasında olan çalışmalarda insanların dinlenebileceği, enerjilerini atabileceği alanlar çoğunlukta olacak.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35