banner25

Living Lab’de üç boyutlu yazıcı ile Lego Tasarım Atölyesi

Başakşehir Belediyesi’nin teknoloji kullanımı ve uygulamalarında dünya şehirlerini örnek alarak geliştirdiği Living Lab, 3 boyutlu modelleme bilgisi olan, tasarıma ve legoya ilgisi olan üniversite öğrencileriyle tasarımcıları “Lego Tasarım Atölyesi”nde bir araya getirdi.

Living Lab’de üç boyutlu yazıcı ile Lego Tasarım Atölyesi
 Living Lab binasında bulunan biri çok renkli, biri tek renkli 2 adet 3 boyutlu prototip makinesi ile tasarımcılar Living Lab'da hazırladıkları proje sonunda geliştirdikleri ürünü 3 boyutlu hale getirip test edebiliyor.

 

Gün boyu süren atölye çalışmasında, genç tasarımcılar önce bilgisayar ortamında tasarımlarının modellemesini yapıp, ardından da modelin 3 boyutlu halini 3D Printer’dan alarak hayallerini hayata geçirdiler.

 

3D Printer ile neler yapılıyor?

 

Başakşehir Living Lab Merkezi'nde, iki farklı 3D Printer, ürünün kullanış amacı ve yapısına göre kullanılabiliyor. Ürünlerini alçı – seramik bazlı kompozit tozdan veya PLA'dan (Polilaktik Asit) olmak üzere iki farklı malzemeden üreten iki 3D printer ile tasarımcılar ürünlerinin tipine göre bu iki makineden birinde 3 boyutlu ürün elde edebiliyor.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35