banner29

Küçükçekmece de Muhteşem Festival

7.Geleneksel Uluslararası Küçükçekmece Göl festivalinin final gecesi muhteşem oldu. Festivalin yapıldığı alan hınca hıç doluydu.Küçükçekme Belediye başkanı Aziz Yeniay'dan gazetemize plaket Başakşehir belediye başkanı Mevlüt Uysal'dan İHTARNAME... İşte iki başkanın arasıdnaki fark...

Küçükçekmece de Muhteşem Festival
Küçükçekmece 8 gün boyunca renga renkti

Ev sahibi ülke Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri,İtalya , Polonya, Brezilya,Macaristan,Kanada,Tayvan,ve Filistin olmak üzere 8 misafir ülkede katılımcılar 8 gün süren festival kapsamında ülkelerine özgü oyunları Küçükçekmece'lilere sergilediler.
 

Başakşehir Times Haber Merkezi


Her ülke ekibinin muhteşem görsel sovlar eşliğinde sergiledikleri gösterileri harikaydı. Brezilya ekibinin kostümleri bile görülmeye değerdi. Amerikalı ekibin sade ama karizmatik giysileri ve oyuncuların rahat tavırları görülmeye değerdi. Macar ekibin içinde yer alan bayan oyuncuların bizdeki zılgıt’ın Macar versiyonu sayılan bir ses tonu ile izleyicilere muhteşem anlar yaşattı. Tavan ekibinin kıvrak hareketleri ve minyon tipleri seyircinin beğenisini kazandı.
 
Katılımcılar arasında tek Müslüman ülke Filistin di. Hem İsrail tararından zulme uğraması hem de tek İslam ülkesi olması nedeni ile en çok alkışı Filistin ekibi aldı.

Filistinli oyuncuların festivalin organizesini yapan firma yetkilisine verdikleri  Kubbetsüsahra mescidinin resmi binlerce katılımcı tarafından ayakta alkışlandı.
 
Küçükçekmece Belediye başkanı Aziz Yeniay yaptığı konuşmada şunları söyledi “ festivaller genelde bir veya iki gün sürer bilemedin üç gündür. Ama bizim festival tam sekiz gün sürüyor. Seneye yaza kalmadan Türkiye’nin en büyük arenası olacak olan tesisimizde yılbaşına doğru festivalimizi yapmayı düşünüyoruz” dedi.
 
Yeniay konuşmasına “ festivalin sorunsuz bir şekilde yapılmasına katkısı olan mesai arkadaşlarıma,güvenlik görevlilerimize özellikle festivalimizin milyonlarca kişiye duyurulmasını sağlayan basın mensubu arkadaşlarıma huzurlarınızda en kalbi duygularımla teşekkür ederim” dedi.
 
Basın büro muhteşem çalıştı
 
Aziz Başkan muhteşem bir basın büro ekibi kurmuş. Festival de plaket alacak olan basın mensupları için organizeli bir şekilde çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
Binlerce izleyicinin olduğu yerde basın mensuplarına ayrı yerde giriş ve hiçbirisi  ayakta kalmayacak şekilde koordineli çalışmaları basın mensuplarından tam not aldı.
 
Gazetemize plaket verildi
 
İstanbul Tims Gazetesi olarak göl festivalinin tanıtılması için yaptığımız haber ve diğer çalışmalardan dolayı plaket almaya hak kazanan gazetemizin plaketini Küçükçekmece Belediye başkanı Aziz Yeniay gazetemizin imtiyaz sahibi Hüseyin Çetienr’ e takdim etti.
 
Çetiner yaptığı kısa açıklamada gerçek belediye başkanı sayın Aziz Yeniay gibi yapılan çalışmaları takdir edip vakti zamanı gelince de bir plaketle de olsa o çalışmayı takdir emesi dikkate şayandır dedi.

Çetiner sözlerini şöyle tamamladı.” Küçükçekmece ve Başakşehir Belediyeleri  komşu iki ilçe belediyesidir. Birisi yapılan çalışmaları takdir edip plaket ile ödüllendiryor, diğeri de sorulan sorudan dolayı İhtarname gönderirse iki başkanın arasındaki fark ortaya çıkar dedi.  

Bir süre önce haber portalımızda kendisine soru sorduğumuz Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal ise hem tarafımıza zehir zemberek bir İhtarname gönderdi. Hem de Cumhuriyet savcılığında hakkımızda suç duyurusunda bulundu.
 
Yanı başındaki Küçükçekmece belediye başkanı Aziz Yeniay basın mensuplarını takdir ederken Başakşehir belediye başkanı Mevlüt Uysal ise basını birer düşman olarak görüp basın'a değer vermemesi kendini her alanda hissettiriyor.(İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35