banner32

Kızılay haftası coşku ile kutlanıyor

Yurdun her yanında coşku ile kutlanan ( 29 Ekim -4 Kasım )Kızılay haftası Başakşehir şubesinden de bir çok etkinlikle kutlanıyor.

Kızılay haftası coşku ile kutlanıyor
HABERİN GALERİSİ
İlyas Bilen

İlyas Bilen

TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesinin organize ettiği İ.B.B Akşemsettin İ.Ö.O.' unun ev sahipliğini  yaptığı Programda Kızılaycılık ruhu bir kez daha yaşandı.

İstanbul Times Haber Merkezi / Özel Haber
 
TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi Müdürü Murat Akdoğanın açılış konuşmasından soonra Kızılay Şube Başkanı eğitimci İyas Bilen’de Kılzay haftası nedeni ile bir konuşma yaptı.
 
Kızılay Başakşehir Şube başkanı İlyas Bilen günün mana ve önemine binaen yaptığı konuşmada
Şunları söyledi ; “Belirli aralıklarla her sağlıklı insanın kan vermesi hem kendi sağlığı hem de ihtiyaç duyulduğu zaman kullanılabilmesi için yapılması gereken çok önemeli bir hizmet olduğunu söyledi”
 
Bilen, Kızılay Osmanlı devlerinin 19.asırda kurduğu yardım kuruluşu olan Hilal-i Ahmer’in devamıdır. Bu isim Cunhuriyet döneminde Kızılay adını alarak bugün savaşta ve barışta kendisini insanlığa adamış bu kurumun adı Kızılaydır.
 
Kızılay’ın hizmetlerini artarak devam ettirebilmesi için çocuklarımız ve gençlerimizin bu kuruma sahip çıkması ile olur diyen İlyas Bilen yüzlerce öğrenciye Kızılay’ın misyon ve vizyonu hakkında bir sunum yaptı.
 
Bilen’den sonra Başakşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman Kesici’de yaptığı konuşmadaKızılay’ın yüzyıllardır var oluşunun sebebini anlattı. Protokol konuşmalarından sonra Müzik Öğretmeni eşliğinde Kızılay şiirleri Kızılay marşı söylendi.Program bitiminde Kan alma organizasyonu gerçekleşti.
 
Kızılay Başakşehir Şube başkanı Eğitimci İlyas Bilen Kızılay haftası nedeni ile kendilerini yalnız bırakmayan, TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi Müdürü Murat Akdoğan’a,Kızılay Başaşehir yönetim kurulu üyeleri ve çalışma arkadaşlarına ,İ.B.B Akşemsettin İ.Ö.O Müdürü Hasan Mangır'a Müdür Yardımcısı Saadettin Sönmez’e ve çalışma arkadaşlarına ve kan bağışında bulunan vatandaşlarımıza bu hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
 
Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35