banner32

Kız çocuğundan duyarlı davranış

4. Sınıf öğrencisi Saliha Bilgin, okul bahçesinde bulduğu yaralı kuşu koruma altına alarak, Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

Kız çocuğundan duyarlı davranış
Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi ekipleri, Başakşehirli bir öğrencinin okul bahçesinde yaralı halde bulduğu yavru bir serçeyi koruma altına aldı.
 
Okul bahçesinde arkadaşları ile birlikte oynarken yaralı minik serçeyi bulan Saliha Bilgin, örnek bir davranışla kuşu evinde koruma altına aldı. Minik kızın ailesinin Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne haber vermesi ile de ekipler yaralı kuşu evden alarak Sağlık İşleri Müdürlüğü, Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezine götürdü. Sokak Hayvanları Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde koruma altına alınan serçe, gerekli tıbbi müdahalelerin ardından doğaya salınacak.
 
‘Başakşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz’

Saliha Bilgin, “Küçüklüğümden beri hayvanları çok seviyorum, karne almak için okula gittiğimde bahçede kuşu gördüm, uçamıyordu. Diğer hayvanlar kuşa zarar vermesin diye eve getirdim” şeklinde konuştu.
 
Saliha Bilgin’in babası Ali Bilgin ise, “Kızım kuşu eve getirdiğinde yem verdik, su verdik. Kuşun uçamadığını gördük. Sonrasında da Başakşehir Belediyesi’ni aradık, ekiplerde hemen geldiler. Kızım hayvanları çok seviyor, daha önce de sokakta bulduğumuz iki tavşanı barınağa teslim etmiştik. İlgilendikleri için Başakşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35