banner25

Kişisel Cedelleşme Bahçeşehir Göleti İkinci Plana Attı

Başakşehir İlçesi Bahçeşehir Mahallesinde bulunan halkın dinlenmek hoş vakit geçirmek için kurulan gölet bölgesinin son kalan kısımlarının imara açılması mecliste arbede yaşanması kişisel mücadeleye döndü.

Kişisel Cedelleşme Bahçeşehir Göleti İkinci Plana Attı
 Mart ayı ikinci oturumunda görüşmeye açılan maddeler konusunda söz hakkı isteyerek koşuşan CHP’li meclis üyesi Abdulhadi AKMUGAN konuşması sırasında tartışmalar yaşandı. Bu tartışmalar arbede yaşanmasına bir güvenlik görevlisinin ve bir gazetecinin yaralanmasına sebep olmuştu. Bunun üzerine CHP’li meclis üyesi Ayhan GEYGEL suçlamada bulunmuştur.
 
Söz konusu suç duyurusundan 15 gün sonra Ayhan GEYGEL’e ait işyeri zabıtalar tarafından mühürledi. Kentsel dönüşüm alanı olarak ayrılan ancak TOKİ’nin 2800 civarında farklı kişilere ait tapu bulunması çok sorunların yaşanabileceği sebebi ile vazgeçmesi sonucu Başakşehir Belediyesi elinde kalan arazi şimdiye kadar imar izni verilmemiştir. Söz konusu arsa üzerinde kanunen bir baraka bile yapmak yasak iken kat kat binalar yapılan hatta poliklinik inşaatı yapılan yerde özellikle Müşteki CHP’li  Başakşehir Belediye  Meclis üyesi Ayhan GEYGEL’e ait tek katlı barakadan farklı olmayan ve ofis olarak kullanılan bina Zabıtalar tarafından mühürlenmiştir.
CHP Başakşehir ilçe Başkanlığı konu üzerine bir basın açıklaması yaparak olaya tepkisini dile getirdi. CHP Milletvekilleri Umut Oran‚ ……….. ‘ın katıldığı açıklamada‚ CHP Başakşehir ilçe Başkanı Kazım Özeren yapılan olayın tamamen tepki gösteren CHP Başakşehir’e karşı yapılmıştır. AKP sıkıntıları ortaya çıktıkça  hırçınlaşıyor. Biz böyle basit işlerle uğraşmayacak Atatürkün kurduğu Cumhuriyeti yeniden tesis edeceğiz. Ey Mevlüt Uysal karşımıza böyle basit işlerle çıkma halkın karşısına çıkalım ve açık açık konuşalım.  Yapmış olduğun bu uygulamayı protesto ediyor‚ hukuka taşıyacağımızı bildiriyoruz‚ dedi.
Konu hakkında söz alan Milletvekili Umut Oran‚ seçime 80 gün kala zorba siyasetin devam etmeyeceğini görmelerinden dolayı panik durumdadırlar. Bu durum sadece Başakşehir’de değil tüm Türkiye’de aynı yürütme yargı askıda demokrasi yürümüyor. Biz  özgürlüğü ve  demokrasiyi yeniden yapılandıracağız. Onlar oylarının düştüğünü görüyorlar‚ paniklemelerinin sebebi bu. Ayhan beye geçmiş olsun derken burada ondan daha da sıkıntılı binalar varken direk buraya gelmeleri manidardır‚ dedi. 
Bu karşılıklı mücadele Bahçeşehir’in nefes aldığı yeşil Gölet bölgesinin  imara açılmasının önüne geçmiş siyasi malzeme haline gelmiştir. 
BASIN AÇIKLAMASI 
20150319__4789544940
MÜHÜRLÜ YER
20150319__1094171405
AYNI SIRADA OLUPTA MÜHÜRLENMEYENLER
20150319__1369439960
Kaynak:Başakşehirrehberi.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35